ינון מגל ובן כספית

"החיבור בין גנץ לסער הוא הדבר הלא טבעי"

עמית סגל ('חדשות 12') על השינוי במפה הפוליטית לאחר עזיבתו של סער את המחנה הממלכתי: "יכול להיות שבטעות מחנה הימין יזכה להישג הגדול בתולדותיו"


הכתב והפרשן הפוליטי עמית סגל ('חדשות 12') שוחח עם ינון מגל ובן כספית ב־103fm והביע את דעתו על הידיעה הפוליטית הדרמטית שלפיה השר גדעון סער החליט לעזוב את המחנה הממלכתי ולהישאר עם מפלגתו תקווה חדשה שפונה לציבור הימני. 

לדבריו, "החיבור בין גנץ לסער הוא הדבר הלא טבעי. הרי מה לגדעון סער הרוויזיוניסט לגנץ ואיזנקוט? אז בעולם של אשתקד, שבו הקרב היה על נתניהו ועל הרפורמה, החיבור היה טבעי, אבל אז הגיעה המלחמה והחיבור נראה הרבה פחות טבעי - ברגע אחד חוזרים נושאים כמו שטחים, שלום ופלסטינים. עם כל זה שגנץ מקפיד לא להגיד שהוא בעד מדינה פלסטינית, ברור עדיין ששום מייקאפ לא יכול לחבר את הסדקים ביניהם. עם זאת, בוודאי שאין פה רק אידאולוגיה טהורה, אלא גם שיקולים פוליטיים". 

בהמשך ציין עוד כי "יש עכשיו תמיכה אדירה בשני זרמים - מצד אחד זרם הימין שהתחזק מאוד ומצד אחד זרם השינוי שסותר את ממשלת הימין מלא על מלא. ביבי מציע ימין, אבל לא מציע שינוי. גנץ מציע שינוי, אבל קשה לקרוא לו ימין. לכן רואים במהלך של סער את החישוב הפוליטי שאומר שהוא רוצה להשתלט על שני הזרמים".

עוד סיכם: "אני לא חושב שהוא ירוץ לבד ואני לא חושב שיש לו אשליה שזה יכול להסתיים באופן יוצא דופן. הוא למעשה פונה לבנט, ליברמן, יוסי כהן, אדלשטיין וכל אלה. יש פה משהו מוזר, כי בעצם בנקודת השפל הכי גדולה של גוש נתניהו, יכול עוד להיות בטעות שבבחירות הקרובות מחנה הימין כמו שהגדירו אותו פעם - יזכה להישג הכי גדול בתולדותיו. הקרב רק בראשיתו".  

13/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עמית סגל
עמית סגל  |  צילום: פלאש90
Paris