ינון מגל ובן כספית

"גדעון סער תוקע דגל על הגבעה שבה אמורים להיות המנדטים של הימין הממלכתי"

בן על עזיבתו של סער את המחנה הממלכתי: "לא מפתיע - בנט ולפיד היו ראשי ממשלה, גנץ כנראה יהיה, והוא? תקוע" • ינון: "נו, אז עזב - אוי אוי אוי"


בכנס פעילים שקיים אמש (ג') הודיע יו"ר תקווה חדשה השר גדעון סער על פירוק המחנה הממלכתי וטען: "הגעתי להחלטה לאחר התייעצות ועל דעת חברי לסיים את השותפות עם מפלגת כחול לבן ולהקים מחדש לאלתר את סיעת תקווה חדשה". בפתח התוכנית ינון מגל ובן כספית דנו בכך.

"טוב, גדעון עזב - אוי אוי אוי", אמר ינון. "לאן הוא עזב? אלה לא עוזבים", קבע בן. "הוא עזב את המחנה הממלכתי", ציין ינון. בן הסביר כי "זה ממש לא מפתיע. הרי ברגע שהוא לא היה חלק מקבינט המלחמה, השאלה הייתה רק מתי. בני גנץ הפר איתו הסכם - חד וחלק. כשהם התחברו היה ברור וקבוע שסער הוא השר השני בכל קונסטלציה - אם מרכיבים ממשלה ואם מצטרפים לממשלה. עכשיו, גם לגנץ יש קייס. הוא בא ואומר שיש פה מלחמת גוג ומגוג ויש לו רמטכ"ל עם ארבעים שנות מדים. מה, מה איזנקוט לא יהיה בקבינט המלחמה והוא כן? לכן סער בלע את זה, אבל היה ברור שלא להרבה זמן".

בהמשך ציין כספית כי "בסוף, תשים לב, סער נותן לעצמו את הקרדיט, ובעיניי בצדק, על כך שהוא זה שהפיל את ממשלת נתניהו ושלח אותו לשנה באופוזיציה. הוא ארגן את הכול, פרש מהליכוד, תכנן את כל המשא ומתן הקואליציוני ובסוף תראה מה נהיה - בנט היה ראש הממשלה, לפיד היה ראש ממשלה, לפי הסקרים כנראה שגם גנץ יהיה ראש ממשלה והוא תקוע. מה שהוא עושה עכשיו זה לתקוע דגל על הגבעה שבה אמורים להיות המנדטים של הימין הממלכתי שהם לא ינון מגל. תאמין, יש גם כאלה". מגל סיכם בהומור: "אתה מדבר על הימין הערכי? על כל מה שינון מגל הוא לא? לא ממלכתי, לא מכובד, לא יפה ולא חתיך. לא שלנו".   

13/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית
בן כספית  |  צילום: 103fm
Paris