בן כספית ואריה אלדד

"אם ארה"ב תאסור להשתמש בחימושים שלה - זה לא אומר שנעצור את המלחמה"

ח"כ דני דנון (הליכוד) התייחס למתיחות ביחסי ישראל-ארה"ב וטען: "חייבים לשמור על קשר טוב עד כמה שאפשר. ארה"ב תומכת בנו"


נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אמר השבוע כי נתניהו גורם לישראל יותר נזק מתועלת והבהיר כי פעולה ישראלית ברפיח היא "קו אדום". חבר הכנסת דני דנון (הליכוד) התייחס למתיחות בין הממשלה הישראלית לממשל האמריקני.

לדבריו, "אנחנו מזהים שני תהליכים מנוגדים מבחינת לוחות זמנים - אנחנו רואים את חזרת החטופים, ובבית הלבן רואים את הבחירות ורוצים לחזור לשגרה". עם זאת הבהיר: "חייבים לשמור על קשר טוב עד כמה שאפשר. ארה"ב תומכת בנו".

לדבריו, "אחרי עסקת שחרור החטופים הראשונה הקשבנו לארה"ב והורדנו קצת את הרגל מהגז, ולדעתי זו הייתה טעות. היינו צריכים אז לומר להם 'אנחנו לא עוצרים, אנחנו ממשיכים בדיוק באותה מתכונת של עוצמה'".

לגבי הדיווחים על השיקול בארה"ב למנוע מישראל שימוש בנשק אמריקני ברפיח: "אם מחר בבוקר ארה"ב תחליט שאסור לנו להשתמש בחימושים שלהם, אנחנו נשתמש בחימושים אחרים שיהיו פחות מדויקים, ואת זה גם הם לא רוצים. יהיה לנו יותר קשה, יהיו מחירים, אבל זה לא אומר שנעצור את המלחמה. את הנחישות הזאת חשוב לשדר גם לאמריקנים".

בהמשך הביע דעתו על המצב בצפון וטען: "אנחנו מנסים למנוע את הקץ או לדחות אותו עד שיהיה הסכם עם חיזבאללה, וכל יום שעובר מוריד את הסיכויים שזה יקרה. ולכן אני חושב שאנחנו צריכים קודם כול לטפל ברפיח ואחר כך לעלות צפונה, כי לחיזבאללה יהיו מחירים משמעותיים על הכלכלה הישראלית. בעוד עשור לא בטוח שתהיה לנו היכולת להתמודד מול חיזבאללה, יכול להיות שיהיה פה מאזן אימה".

13/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דני דנון
דני דנון  |  צילום: מרק ישראל סלם/פלאש90
Paris