שיחות לילה
עם אבי כץ

בין המילואים לבית

שרון שגב, סמנכ"לית תנועת הנוער נוע"ם, הנמצאת במילואים מתחילת הלחימה, דיברה על המציאות המאתגרת עבורה • היא ציינה: "אני נושאת כאב מאוד גדול"


אבי כץ אירח באולפנו ב-103fm את שרון שגב, סמנכ"לית תנועת הנוער נוע"ם (נוער מסורתי), הנמצאת במילואים מתחילת הלחימה, אשר שיתפה בתחושות המעורבות שבהן היא נמצאת בעקבות המלחמה ובהתמודדות מול כך שילדיה נמצאים בלעדיה זמן רב בעת המלחמה. 

לדבריה, "המסר שעובר בבית זה שהיה אירוע מאוד מטלטל במדינה. הם לא רגילים לראות את שני ההורים שלהם על מדים בו זמנית. השיחה בבית אומרת שאנחנו עושים את זה כדי שיהיה להם מקום יותר בריא, שפוי ונכון לנהל את החיים שלהם בו. זאת המדינה שלנו וזה מה שאנחנו צריכים לעשות כדי שהם יוכלו לצאת בבטחה למסיבה לרקוד, ליהנות ולחזור בריאים הביתה".

בהמשך, היא סיפרה על המחויבות שלה לגיוס המילואים, ההתנתקות מהשגרה ועל חברת התנועה החטופה נעמה לוי, אותה היא מכירה: "אני מאוד התנתקתי. אני גויסתי וגם בגלל בעיית זמינות וכל מה שקורה אני מאוד התנתקתי מהתנועה. אני נושאת כאב מאוד גדול על אחת מבנות התנועה שלנו שחטופה ועדיין לא חזרה, נעמה לוי. לפעמים, אני מוצאת את עצמי מסתכלת בתמונות אחורה, כל מיני תמונות שיש לי איתה, כמה חן וכמה יופי יש באותה בחורה שכל עם ישראל מכיר".

"הנערה שהעלו אותה על הג'יפ באותו בוקר, אני לא יודעת מה היא עברה עד שהיא הגיעה לאותו רגע. אני כל הזמן מנסה להזכיר לעצמי את החיוך שלה, את היופי שלה ועד כמה היא מדהימה", הוסיפה. 

"אנחנו שם בשביל עתיד יותר טוב לילדים שלנו"

בהמשך פירטה על התחושות במילואים: "החוויה מבפנים היא שאנחנו רק בהתחלה, האמירות הן שנת לחימה, תקופת לחימה. אחד הדברים שהכי מציקים לי אלה ההודעות שאני מקבלת מהסביבה רחוקה, 'בטח כבר השתחררתם', ואיפה? אני אפילו לא רואה את הסוף. אני חושבת שהזמן הנוכחי מחייב את כולנו לסוג שלאחדות מסוימת בעבור אלו שנלחמים כרגע, בעבור אלו שכבר לא איתנו בעקבות הלחימה הזו. אנחנו צריכים איכשהו להיות שנייה ביחד. נורא בא לי לחזור לערכים הבסיסיים. אנחנו רוצים פשוט לחיות ולהתנהג כבני אדם אחד לשני".

לדבריה, "המפקדים אמרו שהם מאוד מצרים על החופשות שחיילים יוצאים הביתה ואז הם חוזרים, כי הם חוזרים מבואסים. המורל שלהם יורד כשהם יוצאים הביתה במקום שזה יהיה הפוך, כי פתאום הם חשופים. אנחנו בעצם נמצאים בבועה בתוך הלחימה. מי שמגויס בצו 8, במיוחד אנשי המילואים, צו המצפון שלנו שם אותנו שם. אנחנו שם בשביל עתיד יותר טוב לילדים שלנו".

17/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שרון שגב
שרון שגב  |  צילום: דויד וייל
Paris