שיחות לילה
עם אבי כץ

"היה נראה שהילדה בוכה כשהיא רואה אותו"

המאזינה, אם ואשתו של איש מילואים, שיתפה בקושי המשפחתי, בצל חזרתו של בעלה ממילואים: "יש למלחמה הזאת הרבה קולות והרבה פרצופים"


המאזינה שיתפה בקושי האישי שלה על היחס לאנשי המילואים שחוזרים מהמלחמה ולא זוכים להערכה ציבורית ראויה בעיניה. בין היתר, היא התייחסה לנקודת המבט האישית שלה על בעלה שחזר ממילואים והשפעות השירות שעדיין ניכרות בבית. 

"אני לא יודעת מאיפה קיבלתי את האומץ לעלות לשידור. אני רציתי להשמיע קול. לא מדברים מספיק על מה שקורה לאנשים שחוזרים ממילואים. אני שמה לב שהוא יותר לחוץ ודברים משתנים. העולם ממשיך ויש פה אנשים שעדיין חווים עניין ולא מדברים על זה מספיק. אני מרגישה ששכחנו, ואיך אפשר לשכוח? זה משהו שבאמת חשוב לי", אמרה. 

"בעלי היה שלושה חודשים במילואים. הוא היה מגיע הביתה אחרי חודש וחצי. הילדה, היה נראה שהיא בוכה כשהיא רואה אותו, היא כל כך נלחצה והם היו תמיד משחקים ביחד, אבל משהו בתגובות שלה השתנה. משהו השתנה באווירה בבית", הוסיפה. 

לדבריה, "אני מרגישה שאני לא אותו בן אדם, לא אותה בת זוג ולא אותה אימא. יש לי הרבה יותר אחריות ממה שהיה לפני המלחמה. אני מגלה את הכוח שלי, אבל המון לבד, המון בדידות. תחושה שהיא מאוד מורכבת. יש למלחמה הזאת הרבה קולות והרבה פרצופים, כל אחד חווה את הדברים בצורה אחרת". 

17/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: דובר צה"ל
Paris