בן כספית ואריה אלדד

"יש לנו ראייה ותחושה שהמלחמה מתחילה לדשדש"

חבר הכנסת זאב אלקין על דרישתו של יו"ר מפלגתו השר גדעון סער להיכנס לקבינט המלחמה: "הנוכחות בקבינט המלחמה זו דרך להביא לשינוי"


השר גדעון סער הציב אתמול (ש') אולטימטום בתוכנית 'פגוש את העיתונות', שלפיו אם הוא לא ייכנס לקבינט המלחמה בתוך ימים, הוא ומפלגתו תקווה חדשה יפרשו מהממשלה. חבר הכנסת זאב אלקין (תקווה חדשה) התייחס לכך. 

"זו החלטה מאוד פשוטה. יש פה ויכוח איפה אנחנו נמצאים מבחינת ניהול המלחמה. יש גישה שאומרת שהתוצאות הן טובות. יש לנו ראייה ותחושה שהמלחמה מתחילה לדשדש, שאנחנו מקטינים את הלחץ הצבאי ולא מגבירים אותו", אמר הוסיף: "אמרנו כבר לפני חודשיים שצריך להתחיל מבצע ברפיח, ואמרו לנו שצריך להתקדם לאט ושהאמריקנים יכעסו, ואם נעבוד יותר לאט אז הם פחות יכעסו. בסוף התוצאה הפוכה. הגענו לרמדאן, והרבה יותר קשה עם האמריקנים בנושא של רפיח, ולכן ההמתנה הזאת".

להערכתך, אם אתם בתוך הקבינט אז גנץ בחוץ?
"אני לא יודע, זה יהיה נורא מוזר אם מהסיבה הזאת הוא יפרוש, הוא הרי טען שהוא רצה את גדעון סער בקבינט המלחמה, ושזה נתניהו שאשם שהוא לא נכנס. אז אם מהסיבה הזאת הוא יפרוש, זה יהיה סופר מוזר, אבל זאת לא בעיה שלנו. לנו יש תפיסה ודרך, ואנחנו טוענים שאם לא יהיה שינוי עמוק לא יהיה ניתן לנצח. הנוכחות שלנו בקבינט המלחמה זה רק דרך להביא לשינוי".

עריכה: חרות עזני

17/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זאב אלקין
זאב אלקין  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90
Paris