אודי סגל וענת דוידוב

"אנו במגמת הסלמה, גם בישראל מסלימים את הפעולות"

אור הלר ('חדשות 13') על התגברות הירי מצפון במהלך היממה האחרונה: "כרגע אנחנו ממשיכים באותה חשיבה שלפיה חיזבאללה לא רוצה מלחמה"


על רקע המלחמה הקשה, שזהו יומה ה־173, אתמול (ג') נרשמה עליית מדרגה בחילופי האש בצפון הארץ, לרבות ירי מסיבי אל יישובי קו העימות ואל בסיס הבקרה האווירית במירון. הכתב הצבאי אור הלר ('חדשות 13') הביא פרטים נוספים על התקדמות הלחימה.

"אנחנו בהחלט במגמת הסלמה ביממה האחרונה במה שנקרא הדיאלוג באש שבין צה"ל לחיזבאללה", ציין הלר בפתח השיחה והסביר: "אנחנו רואים באמת גם מצד אחד הרבה רקטות שחיזבאללה ירה, יותר מ־65 רקטות, ומנגד גם בישראל מסלימים את הפעולות שלהם. בעיקר המסר הוא התקיפות ארוכות הטווח בצפון מזרח לבנון. תוקפים מחסנים של כטב"מים, שדות תעופה של כטב"מים, רקטות, אבל בעיקר המסר הוא לחיזבאללה - ישראל לא מסתפקת בלנקות את קו המגע בגבול לבנון אלא באמת פועלת בעורף".

עוד טען כי "את זה צריך לחבר לתקיפה שהייתה אתמול לפנות בוקר עוד יותר רחוק, 900 ק"מ מזרחית לגבולות ישראל, כאשר חיל האוויר הישראלי תוקף שם את האיראנים, בדגש על המאמץ האיראני להכניס נשק מתקדם גם לארגוני הטרור בשטחים. שם הייתה תקיפה מעניינת, הותקפו יעדים של מטה המבצעים של משמרות המהפכה, שאחראים על משלוחי נשק, טילים נגד טנקים, מטענים לשטחים דרך ירדן. זה נתיב שלישראל מאוד חשוב לסכל אותו, לפני שיעשה כאן דברים רעים מאוד".

כמו כן, כאשר נשאל הלר לאן הולכת המערכה הצפונית, השיב: "קשה מאוד להעריך, אנחנו רואים במלחמה עם החיזבאללה מלחמה מתוחמת. ימים של הסלמה וימים יותר רגועים, יש ימים שבאמת קשה מאוד לשמוע על איזושהי אזעקה בצפון, ומנגד יש ימים עם עשרות רקטות. היה לנו כבר יום עם יותר ממאה. אנחנו רואים שזה עולה ויורד באינטנסיביות".

"כרגע אנחנו ממשיכים את אותה חשיבה, שחיזבאללה לא רוצה מלחמה כוללת בהנחיית הפטרון האיראני. לכן אנחנו נשארים עם ימי קרב כאלה, שבמסגרתם הצפון עדיין ריק ונטוש. התחושה של רבים בצפון שישראל מזניחה חבל ארץ שלם", אמר.

באשר למערכה בזירה הדרומית מול חמאס ועל רקע הצהרתו של דובר צה"ל כי מרואן עיסא חוסל באופן רשמי, הדגיש: "העובדה שישראל חיכתה שבועיים ויותר מרגע התקיפה על אותה מנהרה שבה שהה מרואן עיסא ועד אותה הודעה רשמית, מראה לנו שרצו ללכת על בטוח. עד שהגיעו האינדיקציות המודיעיניות שאישרו את חיסולו. אנחנו זוכרים את ההודעה של היועץ לביטחון לאומי, את התדרוכים הלא רשמיים של צה"ל, אבל בסוף זה לקח שבועיים או יותר עד שהגרי עומד מול המצלמות ומצהיר שמרואן עיסא חוסל. מי שאומר שהוא חי - שיביא את הראיות. ישראל אומרת רשמית 'חוסל', וזה החיסול הכי משמעותי ברצועת עזה מאז שבעה באוקטובר, מהאנשים הכי קרובים לסינוואר ודף. זה חיסול שהוא גם מסר לסינוואר ודף שהם הבאים בתור", סיכם.

עריכה: שני רומנו

27/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: אייל מרגולין/פלאש90
Paris