איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"רה"מ משלם פרוטקשן על חשבוננו"

עו"ד איילת השחר סיידוף, מייסדת אימהות בחזית, על משבר הגיוס: "נתניהו מוכן להמשיך לתת פטור וכל מיני שטיקים רק בשביל שהממשלה שלו תמשיך לשרוד"


עו"ד איילת השחר סיידוף, מייסדת 'אימהות בחזית', על משבר חוק הגיוס, וההמתנה לתשובת בג"ץ, זאת לאחר שראש הממשלה הבטיח אתמול למפלגות הדתיות כי יאשר הצעת חוק פרטית: "אנחנו ממתינים לתשובת המדינה עוד מאוגוסט. להערכתנו המדינה תבקש עוד עשרה ימים עד ליציאה לפגרה". לדבריה היא "מרגישה שזה ארגון מאפיה. שנתניהו משלם דמי שתיקה לחרדים".

היא העריכה: "פוגלמן, ממלא מקום נשיא בית המשפט העליון, ייענה לדרישה להארכת הזמנים, ויתן לממשלה את זה, ובמקביל יפסוק שצווי הביניים נכנסים לתוקף וייתן לעותרות, שזה אנחנו, משהו להישען עליו. וזה אומר שלהערכתנו החל מהאחד באפריל אי גיוס חרדים עדיין לא ייכנס לאיזה שהוא חוק, אבל עניין התקציבים ייפסק לאלתר".

לדבריה, "אני ממש מרגישה שזה ארגון מאפיה, אני מרגישה שנתניהו משלם דמי שתיקה לחרדים במנדט שאין לו כשהתמיכה הציבורית לא נמצאת, אלא יש לך רוב של 80 אחוז בגיוס לכולם ויש לך צרכים ביטחוניים ועניין משפטי והוא עדיין משלם על חשבון הילדים שלנו, מוכן להמשיך לתת פטור וכל מיני שטיקים רק בשביל שהממשלה שלו תמשיך לשרוד. זה ממש פרוטקשן, הוא ממש משלם פרוטקשן על חשבוננו". 

כשנשאלה האם הצעת החוק הפרטית לפטור הגיוס לבני הישיבות הוא ניסיון של ראש הממשלה לעקוף את בג"ץ, השיבה: "זה לא יצליח לו, גם את החוק הזה אנחנו נתקוף. בסופו של יום יש חוק שירות ביטחון במדינת ישראל, וצריך לאכוף את החוק הקיים, כל חוק שיחייה לצד החוק הזה ייפסל בבג"ץ כי באופן אוטומטי הוא יהיה לא שיוויוני, זה משחק של זמן שכבר היינו בו. אני פונה ליועמש"ית לא לשתף פעולה עם המשחק האינסופי הזה, הגיע הזמן לסיים את הפארסה הזו אחרי 21 שנה, בית המשפט העליון צריך להכריע פה".

עריכה: אליעזר בן יהודה

27/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו
בנימין נתניהו  |  צילום: תומר אפלבאום/פול
Paris