ניסים משעל וטל שלו

"השיקולים של ביידן הם מאוד מורכבים"

פרופ' יעל שטרנהל, ראש התוכנית ללימודים אמריקניים באונ' ת"א, על התלבטות נשיא ארה"ב: "רוצה לשמר את התמיכה בישראל ולרצות את הקהלים המוסלמים"


פרופ' יעל שטרנהל, ראש התוכנית ללימודים אמריקניים באוניברסיטת תל אביב, שוחחה עם טל שלו וניסים משעל ב־103fm על ההתנהלות האמריקנית כלפי ישראל בימים אלו, כמו גם על תדמיתה של ישראל כיום בארצות הברית.

לדבריה, "אני חושבת שהצד הישראלי גם רוצה להוריד את גובה הלהבות, בדומה לארה"ב. אין ספק שאף אחד מהצדדים לא רוצה להגיע להתנגשות. ברור שארה"ב רוצה מקסימום שליטה על המצב לשם שמירה על הסדר העולמי. השיקולים של ביידן הם מאוד מורכבים. הוא רוצה מצד אחד לשמר את התמיכה בישראל, ומצד שני הוא צריך לרצות גם קהלים מוסלמים וערבים אמריקנים שהם גורמי מפתח במדינות מסוימות, כמו מישיגן, שם יכולות להיות מוכרעות הבחירות הקרובות באמריקה". 

על הראיון של דונלד טראמפ ב'ישראל היום', שבמסגרתו קרא לסיים את המלחמה, אמרה: "יש תפיסה בישראל שטראמפ הוא הפתרון לכל הצרות, ואני חושבת שאין דבר רחוק מזה. הוא אדם עצמאי ואין לו מדיניות ברורה, ובישראל לא רואים את זה. טראמפ יושב בטלוויזיה ורואה את התמונות מעזה שלא מראים בתקשורת בישראל, וגם לו נמאס מזה". 

לסיום ציינה כי "רוב האמריקנים מתנגדים להמשך המלחמה של ישראל בעזה, וניתן לראות זאת בשני צידי המפה הפוליטית באמריקה. אין קהל כעת שישראל לא מאבדת בארה"ב".

28/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ג'ו ביידן
ג'ו ביידן  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris