ינון מגל ובן כספית

ח"כ עודה? "דוגמה לאותם אזרחים שחיים בלה לה לנד"

לאחר שח"כ איימן עודה טען על בימת הכנסת כי צה"ל מבצע רצח עם בעזה, 50 משפחות שכולות דורשות את הרחקתו • עו"ד איציק בונצל, אביו של עמית ז"ל, תקף


לאחר שח"כ איימן עודא התבטא בחריפות ואף טען כי צה"ל מבצע רצח עם והרעבה ברצועת עזה, חמישים משפחות שכולות ממלחמת חרבות ברזל דורשות להרחיקו ממשכן הכנסת. ינון מגל וברק סרי שוחחו ב־103fm עם עו"ד איציק בונצל, אביו של עמית ז"ל, מפקד בסיירת צנחים, אשר הגיב לדברים.

תחילה הסביר עו"ד בונצל כי "אנחנו הגשנו אתמול קובלנה לוועדת האתיקה של הכנסת לאחר דברים מכפישים שאמר חבר הכנסת עודה על בימת הכנסת. ללא רסן פער את פיו הפעור וירה לכל עבר בטענות קשות נגד אותם חיילים וקדושים שמאפשרים לו לדרוך על האדמה הזו ולחיות ברוגע עם בני משפחתו בלי שהוא תורם כלום לעם ישראל. אלה הדוגמה לאותם אזרחים שחיים פה בלה לה לנד של החיים, אין להם חובות, רק זכויות. ילדי מחבלים מקבלים קצבאות מביטוח לאומי, עומדים חברי כנסת ערבים על בימת הכנסת ופעם אחר פעם משפילים אותנו, ובמיוחד פוגעים בחיילנו שנמצאים כרגע בקרב ובגיבורים שנפלו".

"החלטנו לא לעמוד בשקט, לעשות מעשה", הדגיש. "אתמול היינו בכנסת לוודא שחברי ועדת האתיקה קיבלו את הקובלנה ולוודא שסוף סוף אחרי תקופה ארוכה ינון אזולאי יכנס את ועדת האתיקה וישתמש בכוח של ועדת האתיקה להרחיק את איימן עודה מהכנסת עד כמה שמאפשר החוק. אני מכבד מאוד את אזולאי, אבל מבקש לבחון במבחן התוצאה, שוועדת האתיקה תממש את הזכות שלה. שם יהיה המבחן של ינון אזולאי. לא התרשמתי אחרי שיחה איתו שלשם זה הולך, אבל לא רוצה להביע את עמדתי טרם התקבלה החלטת הוועדה".

עוד טען כי "הגיע הזמן שנעשה סוף לדבר הזה של חברי כנסת ערבים, גם יהודים, עושים פה ככל העולה על רצונם. אנחנו כמו תמיד האשמים במה שקורה. פניתי לחברי כנסת ויו"ר סיעת הליכוד, ביקשתי ממנו שכשעולה חבר כנסת ערבי לדבר במליאה - תרוקנו את המליאה. תנו לו לדבר לכיסאות, לרצפה ולתקרה".

חוק עמית בונצל: "בא לתקן עוולה מ־1950"

בהמשך התייחס עו"ד בונצל ל'חוק עמית בונצל' הנאבק על זכויותיהם של אחים ויתומים שכולים. "חוק שבא לתקן עוולה מ־1950, חוק משפחות שנספו במערכה, תגמולים ושיקום. כמעט לא נעשה בו שינוי כזה או אחר, יש שם הרבה דברים פשוט אבסורדים. אנחנו משפחות השכול, כדי לקבל את הזיכוי בארנונה הקטנה שמגיעה לנו, צריכים להביא בכל תחילת שנת מס אישור שאנחנו עדיין משפחה שכולה. זו דוגמה לאיפה שנמצא החוק מ־1950. החוק הזה למעשה פוגע פגיעה אנושה ביתומים, אחים שכולים. מגיל 18 ליתומים ולאחים שכולים מגיל 22, הם לא מקבלים שום קצבאות".

"מה אתה מציע?", תהה סרי, ועו"ד בונצל השיב נחרצות: "עד סוף ימי חייהם. זה לא פיצוי שיהיה ברור, אין סכום שיפצה אותנו, אבל ישנם אנשים, ואני נחשפתי לעיוות הזה בחוק אחרי שביקרתי יחד עם אשתי למעלה מ־400 בתי אבלים של חיילים מהמערכה הזו. אני מגלה הורים שהיו אנשים נורמטיבים לכל דבר ועניין, אנשים שהיו להם עסקים מצליחים, פשוט לא מצליחים לקום ולהעמיד את עצמם על הרגליים, כולל אחים ויתומים".

לסיום הבהיר כי "אחים נפגעים למעשה פעמיים, פעם אחת הם מאבדים את התפוקה של ההורים, ההורים לא יכולים להיות אותם הורים, והאחים נפגעים מהירידה של התפוקה, והם נפגעים מהאובדן היקר של אח שלהם".

עריכה: שני רומנו

28/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ איימן עודה
ח"כ איימן עודה  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris