גיא פלג

"היועמ"שית דרשה משהו עם תוקף ולא סיסמאות ריקות"

בפתח התוכנית התייחס גיא פלג לטיוטת התשובה של גלי בהרב־מיארה לגבי חוק הגיוס: "היועצת הבהירה שאי אפשר לחרטט אותה ולהשתמש בה כדי להרוויח זמן"


גיא פלג פתח את התוכנית עם התייחסות לטיוטה של תשובת היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב־מיארה לבג"ץ לגבי סערת חוק הגיוס, ומתח ביקורת על הפוליטיקאים שיוצאים נגדה. 

"היה ברור שאת הכישלון הזה, גם את הכישלון הזה, יגלגלו לפתחה או על ראשה של היועצת. 'היא זגזגה', האשימו, 'היא לא אישרה', בקיצור היא הבעיה. היועצת שכבר מזמן הבינה מול מי היא עומדת ועד כמה רחוקים הגבולות - ענתה בנוסח שאין מובן ממנו, 'לא נעשתה שום עבודה, המסמך שהוצג לשרים ריק מתוכן'", סיפר פלג. 

"בקיצור היועצת הבהירה שאי אפשר לחרטט אותה ואי אפשר להשתמש בה כדי להרוויח זמן, כדי לקנות זמן פוליטי לצרכים פוליטיים תוך אי התקדמות ולו הקטנה ביותר בשאלת צמצום אי השוויון או ביטולו של אי השוויון. אני מדבר כמובן על חוק הגיוס", הוסיף.  

המשיך והסביר: "היועצת דרשה מספרים, לוחות זמנים עליהם ניתן להתחייב בפני בג"ץ, משהו עם תוכן, משהו עם תוקף ולא אוסף של סיסמאות ריקות. בהיעדר מסמך שכזה, בהיעדר נתונים שכאלה, ברור שאין אלא לגייס את החרדים, כפי שקובעת היועצת ולהפעיל במינימום סנקציה של הקצבות לבעלי פטור, שהרי אין פטור או לא יהיה פטור או לא צריך להיות פטור, זה מה שעולה מטיוטת תשובת היועצת לבג"ץ". 

לידיעתכם: גיא פלג, הפרשן הבכיר של 'חדשות 12' ואיש 103fm, יעביר ב־7 באפריל, יום ראשון, בשעה 21:30, בזאפה הרצליה הרצאה מרתקת על הפרשיות השונות שמסעירות את הציבור. להזמנת כרטיסים: לחצו כאן. 

28/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג  |  צילום: 103fm
Paris