בן כספית ואריה אלדד

"מחבל ישב מול חוקריו וסיפר שהשטן השתלט עליו"

ד"ר אמיר בוחבוט ('וואלה') שיתף בסרטון שפרסם צה"ל ובו נראה מחבל שתקף ב־7 באוקטובר בחקירה: "קהל היעד הוא הזירה הבין־לאומית ולא הישראלים"


צה"ל פרסם היום (ה') סרטון ובו נראה מחבל מספר על מעשיו הקשים שביצע ב־7 באוקטובר, שכללו בין היתר אונס. ד"ר אמיר בוחבוט ('וואלה') עדכן בפרטים. 

"צה"ל מפרסם את חקירות המחבלים על מקרי האונס, עושה רושם שבזירה הבין־לאומית זה מתמסמס. מדובר בסרטון וידאו שבו רואים מחבל יושב מול חוקריו ומספר שהשטן השתלט עליו ושעשה את מה שעשה ב־7 לאוקטובר. לא הייתי רוצה לחזור על הפרטים המזעזעים", אמר. 

זו עדות קשה מאוד, למה האירוע הזה מפוספס?
"קהל היעד הוא הזירה הבין־לאומית ולא הישראלים, ומה לעשות כשמתרחקים מ-7 מאוקטובר לאט לאט התיאורים הקשים הולכים ובורחים החוצה, וכאן לפי דעתי צריכה להיכנס המדינה, הממשלה וההסברה שלנו כדי להדוף טענות שקריות".

"יש כעת כתר על הכפר עוג'ה"

במהלך השיחה התייחס גם למרדף אחרי המחבל מהפיגוע הבוקר בבקעה: "יש כעת מצוד אחר המחבל שעמד על ציר 90 באזור הבקעה בסמוך לכפר עוג'ה ופתח באש באמצעות נשק ארוך לעבר אוטובוס ממוגן. האירוע הזה מסתיים בפצוע קשה ושני פצועים באורח קל ובינוני. יש כעת כתר על הכפר עוג'ה מהאוויר ומהקרקע. את הפרטים הנוספים אני משאיר לצנזורה. כרגע יש מצור, ואתה מבין שהמחבל ירד למסתור".

הפיגוע הגיע בהפתעה?
"כן, זה דפוס פעולה של מפגע בודד, של מחבל שקם בבוקר והחליט לרצוח יהודים, גם התזמון והמיקום".

בסרטון המחבל נראה על מדים, יש חשד שהוא שוטר פלסטיני?
"לא, אין לשוטרים פלסטינים את המדים האלו. יש טענה שנבדקת שהמחבל ניסה להתחפש לחייל צה"ל,. לפי פעולות המחבל אני מעריך שמדובר בתשתית מאורגנת ולאו דווקא מחבל בודד. יש כאן פער מודיעיני שמישהו צריך לצמצם אותו".

בהמשך סיפר על המצב בצפון ואמר: "הדרג המדיני והצבאי צריך להגיד לציבור את האמת בפרצוף, מדובר במערכה מוגבלת שבה שני הצדדים מבינים את כלי המשחק ומדי פעם הפרות. צה"ל החליט למתוח קו אדום, שכטב"מים מתאבדים לא מקובלים עליו ומדובר בחציית קו אדום, ולכן תוקף כמה פעמים באזור בעלבכ, 100 ק"מ מגבול ישראל. המודיעין הישראלי וחיל האוויר הרג 7 פעילים שנערכו לחדור לאזור הר דב, זה לא מתקבל בהבנה על ידי חיזבאללה, ולכן חיזבאללה יוצא בהתקפה משמעותית מאוד לעורף הישראלי, ובתגובה לכך צה"ל יוצא לסבב תקיפות נוסף והורג עוד 16 מחבלים. אבל את התושבים במלון זה לא מעניין, הם רוצים לראות את האופק. שום הסכם לא יכול להחזיר את השקט, יש מי שטוען שעד שלא פוגעים בביירות לא פגעת בכלל".

עריכה: אליעזר בן יהודה

28/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


פלסטינים שחדרו לישראל ב־7 באוקטובר
פלסטינים שחדרו לישראל ב־7 באוקטובר  |  צילום: עבד רחים חטיב/פלאש90
Paris