בן כספית ואריה אלדד

"המטרה היא לייצר לחץ ציבורי על הפוליטיקאים"

תת אלוף (מיל') אמיר השכל, ממובילי המחאה נגד הממשלה: "לצערי, אנחנו לא יכולים להכריז על בחירות. מי שיכול לפזר את הכנסת זה רק הפוליטיקאים"


המחאה נגד הממשלה מתעצמת ככל שהמלחמה נמשכת. תת אלוף (מיל') אמיר השכל, ממובילי המחאה, הסביר את המטרה שעומדת מאחורי המחאה.

לדבריו, "הכוונה היא להקים עיר אוהלים ברחוב עצמו. זה תחת אישור של העירייה והמשטרה. המטרה היא לייצר לחץ ציבורי על הפוליטיקאים. לצערי, אנחנו לא יכולים להכריז על בחירות. מי שיכול לפזר את הכנסת זה רק הפוליטיקאים. אבל אולי זה ישפיע על כמה מהם לקבל החלטות."

בהמשך ציין: "מבחינתי באופן אישי הכי קל היה להיות היום בבית, אבל יש לי ילדים ונכדים, ואני נמצא פה למען עתידם. אני לא בעד לשרוף את המועדון, אבל בעד למצות את הזכויות של כל אדם בדמוקרטיה. הסיבה העיקרית, לפחות על פי הסקרים, היא כי הציבור איבד אמון בממשלה. אני מדבר על ההחלטות בעניין הצפון, החטופים וכו'. אנחנו כמעט חצי שנה אחרי השבת השחורה, ואנשים לא יצאו תקופה לרחובות בגלל המלחמה, ועצם זה שאנשים רבים מגיעים היום לירושלים היא סימן שלאנשים נמאס". 

לסיום הוסיף כי "אי אפשר להתעלם מ־7 באוקטובר. באותו יום הכול קרס. התפיסה הביטחונית, המדינית, הכלכלה. זה לא דומה לשום דבר שהיה פה במדינה מאז הקמתה. על פי הסקרים 51 אחוזים מהציבור תומכים בהליכה לבחירות, ו־57 אחוזים בטוחים שראש הממשלה לא עושה הכול לשחרור החטופים". 

עריכה: אסף חרמוני

31/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הפגנה נגד הממשלה
הפגנה נגד הממשלה  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris