איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"הצפון מוזנח ונטוש, תכף סוגרים חצי שנה"

ענת דוידוב בטור אישי ביקורתי במיוחד על המצב הקשה ביישובים: "הבטחות צריך לקיים, אבל במקרה של יישובי הצפון מדובר בהבטחות על הקרח"


הצפון מוזנח ונטוש. תכף סוגרים חצי שנה. מינהלת תקומה לצפון יש? הגזמתם. הפגזות יש כמובן, ללא הפסקה. הכסף שראש הממשלה הבטיח לפני שלושה חודשים בסך 3.5 מיליארד שקל לשיקום הצפון הגיע? הגזמתם.

הבטחות צריך לקיים? צריך, אבל במקרה של יישובי הצפון, מדובר בהבטחות על הקרח.

חבל. כ-80,000 תושבים פונו, ופוזרו במרכז ובדרום. פתרונות לימוד - אין. פתרונות מגורים לטווח ארוך - אין. תיירות מתה, חקלאות בקושי מתקיימת, קיבוצים ויישובים נפגעו באופן קשה מירי רקטות, ועד שישפצו, אם ישפצו, ייקח במקרה הטוב שנה.

חבל על חבל ארץ יפהפה ופורח שהיה יכול לפרנס את תושביו, והוא נטוש. ויש לזה מחיר: מצוקה נפשית, צרות כלכליות והזנחה. ראשי הישובים מתחננים לראש הממשלה ולשר הביטחון - קבלו החלטה שנדע איך להתנהל.

ועוד משהו, לא כל הערים והישובים נמצאים ברשימת הזכאים לפיצוי. זאת עקב חישובי מרחק ושיקולי האוצר. אם אפשר לא לתת, אז למה לתת?

הבוקר דיברנו כאן ב'שבע תשע' עם שר הנגב והגליל יצחק וסרלאוף, שפירט את טענותיו כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו. וסרלאוף התייאש, גם מישיבות הממשלה. לא קורה שם כלום.

הצפון נטוש. תכף סוגרים חצי שנה. מי היה מאמין?

01/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris