בן כספית ואריה אלדד

"באנו בשירה וחטפנו ביצים ובקבוקי מים"

איל נוה, חבר אחים לנשק, התייחס לעימות שאירע בין פעילי מחאה לתושבים חרדים במאה שערים: "רה"מ צריך ולהגיד 'אני צריך 10,000 חיילים, בואו'"


אלפי בני אדם הפגינו אמש (א') במחאה מול משכן הכנסת, ובין היתר חלקם נכנסו לשכונת מאה שערים ואירעו שם עימותים בינם לבין תושבים חרדים. איל נוה ('אחים לנשק') שוחח על כך עם בן כספית ואריה אלדד. 

"אנחנו אמרנו תמיד שנחכה וחצי שנה לא היינו שם. הגענו למצב של חצי בט"ש, חצי דשדוש, קראנו לבחירות בהסכמה, אבל לא קיבלנו תשובות, ואחרי שאנחנו רואים מה קורה כשהמלחמה הכי מוסרית והכי מוצדקת הופכת להיות כל העולם נגדנו ושום דבר לא קורה ולא מתפתח, אלא באמת הדשדוש הזה, אז הגיע הזמן להגיד די ושימו תאריך לבחירות. אנחנו צריכים להתחיל בתהליך של ריפוי ושיקום של החברה הישראלית ושם אנחנו חייבים ללכת, כולנו ביחד הדרך מתחילה בבחירות, להחזיר את המנדט לעם ומשם אני מקווה שנבחר הנהגה שתבנה פה חברת מופת", אמר נוה. 

כמה מטרידה אתכם העובדה שהסרטים מההפגנה משודרים בלופ אצם חמאס, חיזבאללה, איראן?
"יש לנו כוח של דמוקרטיה. הגיע הזמן לא להסתכל רק עליהם. אנחנו חזקים מכולם פי כמה. קודם כל חשובה האחדות שלנו, המטרה קדימה וכשאנחנו מתחילים עוד פעם להסתכל ולקרוע מתוכנו ולא באמת קובעים תאריך לבחירות שזה הדבר הראשון שצריך לעשות בכל אסון כזה, בטבח הנוראי הזה. בכל חברה עסקית מסחרית, בכל מקום היו שמים תאריך, היו מחליפים את ההנהגה או לפחות מחזירים לעם החכם הזה את ההנהגה. האם זה מטריד? לא מטריד אותי, אני חושב שאנחנו חזקים".

לדבריו, "ישבנו וחיכינו. יותר מזה, הושטנו ידיים, אמרנו 'תקבעו את התאריך המוסכם, תבנו את המנהיגות'. עוד לא לקחו פה אחריות. צריך להבין שנייה מה קרה, זה מטורלל, מנרמלים את הטבח הזה, את האסון הנורא הזה ואף אחד פה לא ייקח אחריות. אנחנו כל הזמן אמרנו 'נחכה ונחכה' וחיכינו. אני חטפתי באופן אישי וגם אחים לנשק. הפכנו באמת כל אבן. התמודדתי עם זה שאמרו לי שאני מחבק רבנים. אמרו לי הכול, ובסוף ישבנו וחיכינו בשקט. כבר חודשיים אין מלחמה, יש לחימה. אלה שני דברים שונים. כבר הרבה זמן אנחנו דורשים בחירות בהסכמה".

לגבי העימות שאירע בין פעילי מחאה לבין תושבים חרדים ממאה שערים, טען: "זה חלק מלהגיד 'אנחנו לא מפחדים'. היום אמורים היו לצאת צווים לגיוס בחורי הישיבות, לא יצאו. במקום זה ראש הממשלה ניסה עם המפלגות הערביות לייצר איזושהי קומבינה. הגיע הזמן שנפסיק עם הקומבינה, נתחיל לבנות מנהיגות אמיתית. ראש הממשלה צריך לדפוק על השולחן ולהגיד 'אני צריך 10,000 חיילים. אני צריך אותם עכשיו. בואו, אנחנו מושיטים לכם יד הרבה זמן, בואו תעזרו'. במקום זה אנחנו מקבלים לא ולא. היינו בבית וגן והיינו בבני ברק ונהיה בכל מקום עם אמת אמיתית שאומרת 'חבר'ה, אנחנו צריכים אתכם'. באנו בשירה וחטפנו ביצים ובקבוקי מים".

01/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עימות במאה שערים
עימות במאה שערים  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris