בן כספית ואריה אלדד

"אם אחותו של הנייה חצתה קווים - צריך למצות איתה את הדין"

עדי כרמי, בכיר בשב"כ לשעבר, על מעצר צבאח עבד אל-סאלם הנייה בחשד שקיימה קשר עם פעילי חמאס: "היא כבר עשרות שנים אזרחית ישראלית"


צבאח עבד אל-סאלם הנייה, אחותו של הנייה, נעצרה היום (ב') בחשד שקיימה קשר עם פעילי חמאס. עדי כרמי, לשעבר בכיר בשב"כ, התייחס לכך. 

"היא כבר עשרות שנים אזרחית ישראלית. אנחנו קיבלנו לתוך מדינת ישראל משנות ה-90 עשרות אלפי פלסטינים במסגרת איחוד משפחות, והיא אחת מהן. הטיפול כרגע הוא טיפול משטרתי על רקע הסתה, אבל כמובן שהשב"כ מעורב. אני כמוכם גם כאזרח ישראלי חייב להגיד שמעצם היותה אחותו של מנהיג חמאס הנייה, אני חושב שמדינת ישראל לא יכולה להשלים עם אירוע שכזה. משטרת ישראל החליטה לפעול, ויש תוצאות לדבר הזה, ואני מקווה מאוד שימצו איתה את הדין", אמר כרמי. 

לדבריו, "אם היא חצתה קווים, אפילו במידה של הסתה או סיוע כזה ואחר, צריך למצות איתה את הדין. אנחנו ראינו שבחלק מהפיגועים מעורבים כאלה שהם דור ב'. יש לנו במדינת ישראל עשרות אלפים של אנשים שנולדו כאן, שבני הדודים שלהם גרים בעזה או בחברון, ויש להם זיקה שבעיניי מאוד בעיתיית, הן בפן המשפחתי, הן בפן האידאולוגי. אנחנו גם מכירים מקרים שאנשים שגרים כאן יצאו ללמוד בחברון או בעבר בעזה, ובהחלט יש לזה השפעה. האנשים האלה מקיימים קשרים משפחתיים. כאן יש פה איזשהו סיפור שהוא קצת מוזר אפילו, שאחות של מנהיג חמאס שמנהל משא ומתן על חטופים, מתגוררת בתל שבע".

עוד אמר: "אפשר להעריך שהיא לא הייתה שותפה למה שנעשה בחדרי החדרים של חמאס, אבל במידה והיא מקיימת קשרים, אפילו מסייעת בפן ההומניטרי ללא אישור או בנושאים אחרים וקשורה אולי להסתה כזו או אחרת, אז טוב שמשטרת ישראל פועלת והיא נעצרת. כמי שחיים במדינת חוק, אז הדברים נעשים בצורה מסודרת ומקצועית ולא בגלל שהיא אחות של, אז אוטומטית אנחנו נוהגים באפליה כזו או אחרת".

"היא צריכה להיות תחת החוק, לפעול כמו כל אזרח אחר, ויחד עם זאת, יש פה סמליות, אי אפשר להתעלם מזה. האיש הזה הוא איש רע והוא מחבל, ולדעתי לא מגיע לו לחיות בכלל. טוב שמטפלים ועוצרים ובודקים, ובמידה ואכן יש ראיות, ולפי מה שאני מבין, לפי מה שהמשטרה לפחות מפרסמת, יש ראיות, אז צריך להעמיד אותה על כל מה שעולה כנגדה", סיכם. 

01/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איסמעיל הנייה
איסמעיל הנייה  |  צילום:עבד רחים חטיב/פלאש90
Paris