ינון מגל ובן כספית

"חמאס מאמין שממשלת נתניהו והכהניסטים - הכי טוב בשבילם"

משה רדמן, ממובילי המחאה נגד ראש הממשלה, על הפגנות משפחות החטופים מול הכנסת: "האזרחים הצביעו ברגליים והגיעו בהמוניהם"


אתמול (א') נערכה מול משכן הכנסת עצרת ענק של משפחות חטופים ומפגינים שקראו ליציאה לבחירות ולהחלפת ראש הממשלה בנימין נתניהו, זאת כחלק מפתיחת שבוע של הפגנות נוכח ההתנהלות במהלך המלחמה. משה רדמן, ממובילי המחאה נגד הממשלה, תקף בחריפות את פועלו של ראש הממשלה וקרא לבחירות עכשיו.

"המתנה הכי גדולה לחמאס זה שלטון נתניהו", הכריז רדמן בפתח השיחה. "חמאס לא רוצה בחירות, נתניהו זו מתנה, נתניהו בנה אותו, הביא לו מיליארדים. השיתוק הזה שאחז בנו בשבעה באוקטובר, בין היתר בגלל ינון והחברים שלו, מכונת הרעל, שיצרו מצג כאילו יציאה לרחוב תפגע בביטחון, במלחמה, בחטופים - מי שפוגע זה נתניהו והממשלה שלו. אם הממשלה הזו לא תעלם מהעולם וישראל תבחר הנהגה אחרת, אנחנו יכולים להמשיך כאן עוד חצי שנה בלי שיחזירו את החטופים, בלי שידונו ביום שאחרי בעזה, בלי שיפתרו את הבעיות בצפון".

רדמן המשיך ותקף: "נתניהו דואג רק לעצמו ובפלונטר פוליטי בלתי נסבל. האזרחים הצביעו ברגליים והגיעו, יותר ממאה אלף איש. חמאס באמת מאמין שממשלת נתניהו והכהניסטים זה הכי טוב בשבילם. תחשוב אם אתה סינוואר עכשיו, יש מולך ממשלה חלשה, בלי תמיכה ציבורית, בלי תמיכה בינלאומית - זה טוב לך".

כמו כן, כאשר נשאל אם בחירות כעת יעזרו לחטופים המוחזקים כבר 178 ימים בשבי חמאס, השיב רדמן נחרצות: "בוודאי, הדבר הראשון שנתניהו יעשה ברגע שיפזרו אתה כנסת זה להחזיר את החטופים. אכפת לו רק מעצמו, אנחנו יודעים את זה, מעצמו ומהקרדיט. אני יודע שראש המוסד, בכירים בשב"כ, בכירים אחרים, כולם אמרו לנתניהו שצריך להגמיש תנאים, אפילו בקבינט, שרי הימין. מצד אחד סמוטריץ' בן גביר ונתניהו ומהצד השני כל השרים - למה? נתניהו נהייה כהניסיט? לא, הוא פשוט תלוי בכהניסטים. חמאס רוצה את נתניהו".

"מה אל ג'זירה משדר כבר חודשים ושנים? את כל התוצרים של שנות נתניהו, מנהרות, התעצמות של חמאס, חטופים. מה חמאס היה לפני נתניהו? כלום ושום דבר, הוא עשה אותו, הוא בנה אותו. איזו אחדות? איך אחדות? איזה ראש ממשלה שרוצה אחדות מעביר חוק פילוג של אי נשיאת שוויון בנטל? אין אחדות", ביקר.

עריכה: שני רומנו

01/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris