אראל סג"ל

הפגנות משפחות חטופים: "מה שאתם עושים לא יביא בחירות"

סג"ל טען כי הן לא ישיגו את מטרתן בצורה הזו • אופנהיימר: "נתניהו רוצה למשוך זמן כי עסקת חטופים לא טובה לו פוליטית"


בפתח הדברים התייחסו אראל סג"ל והמגיש האורח יריב אופנהיימר להפגנות משפחות חטופים הקוראות ליציאה לבחירות ולהתפטרותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

"באתם לשרוף את המועדון?", שאל סג"ל ותקף: "אנחנו ברגע דרמטי בתולדות עם ישראל, ועם ישראל צריך לנצח את המלחמה הזו, ומה שאתם עושים עכשיו, זה לא יביא בחירות, וזה רק בעיניי מסביל יותר את משפחות החטופים. אני לא רב עם אנשים שהלב שלהם שבור, הם לא יכולים להסתכל על האינטרס הכולל. אממה, אני חושב שההתנהלות הזו מופקרת בעיניי".

סג"ל המשיך והבהיר כי "חופש הביטוי והפגנה הוא דבר מקודש, ברגע שעוברים על החוק - זה לעבור על החוק. נניח שאתם מצליחים במטרה שלכם, הממשלה נופלת והולכים לבחירות תוך שלושה חודשים, שלושה חודשי בחירות, שלושה חודשים הקמת ממשלה, בזמן הזה כל האירוע משותק".

יריב ביקש להגיב לדברי שותפו לתוכנית ואמר: "אני מאוד רוצה בחירות, אבל בעיניי זו עדיפות שנייה. העדיפות הראשונה שלי באמת היא שאנחנו נראה עסקת חטופים, ושהחטופים יחזרו בחיים הביתה. זה מה שמעניין אותי, יותר מכל דבר אחר. כשהיה פה שקט, שלא הפריעו לממשלה, לצה"ל, אני לא רואה את העסקה הזו קורית, להפך - אני רואה עוד עדויות וראיות שנתניהו הוא בצד שמעכב את העסקה יחד עם סמוטריץ' ובן גביר".

"אם נתניהו הוא המכשול לעסקה, צריך להזיז אותו. איך מזיזים ראש ממשלה בישראל? בחירות, הבחירות זה האמצעי, לא המטרה. אני בעד כל ראש ממשלה שיחתום על עסקת חטופים. מה זה באנו לשרוף את המדינה? לא, כל מי שמגיע להפגנות, מה שהכי מניע אותו ומוציא ממנו את הזעם אלה הידיעות שנתניהו מעכב עסקה", טען אופנהיימר.

סג"ל סירב לקבל את טענותיו וטען מנגד: "אנחנו יודעים שבקבינט הביטחוני המצומצם יש שני צירים, ראש הממשלה, גלנט והרמטכ"ל, וציר אחר זה איזנקוט, ראש השב"כ וראש המוסד, שאומרים שצריך יותר להקל. זה לא רק נתניהו, איפה בני גנץ? אין לו דעה? הוא לא חלק מהמשחק הזה? הוא המנהיג המסתמן של מחנה השינוי - איפה הוא?"

אופנהיימר הדגיש כי "אני ראיתי ציר אחד שהוא כל הממשלה, לרבות שרים מהימין, שרוצים להגדיל את מנדט צוות המשא ומתן, וראיתי ציר שני של נתניהו, סמוטריץ' ובן גביר שהם המתנגדים. מה גנץ עושה? לגנץ יש מפלגה, ובני גנץ הוא ממלכתי. הוא, וגם איזנקוט, את הביקורת משמיעים בחדרי חדרים. אני חושב שזו טעות, הם צריכים לזעוק. אם אני נכנס לרגע לנעליים של נתניהו, אני חושב שאין לו אינטרס בעסקה, פוליטי. עסקת חטופים בהכרח תביא לשחרור של מחבלים כבדים מהכלא הישראלי, שחרור כזה עלול לגרום לסמוטריץ' ובן גביר לצאת מהקואליציה".

"עסקת חטופים מקדמת אותנו לסיום המלחמה, הוא לא רוצה את סיום המלחמה. פוליטית זה לא טוב לו. נתניהו רוצה למשוך זמן, כי עסקת חטופים לא טובה לו פוליטית. את התובנה הזו הבינו המשפחות, אזרחי ישראל, ולכן באים להרעיד את המדינה על מנת שיהיה סיכוי לראות את החטופים האלה בחיים", ביקר יריב את ראש הממשלה, וסג"ל הכריז: "אתם עובדים נגד המטרה. החמאס רואה את ההתנהלות הישראלית, ומבחינתו זה להגיד 'עוד לא'. את החטופים הללו בכוונה הם לא מוכנים להגיד כמה חיים. הם ישחקו בך, והם משחקים בך".

עריכה: שני רומנו

01/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג''ל
אראל סג''ל  |  צילום: 103fm
Paris