אודי סגל וענת דוידוב

"השיר משקף את הטוהר שבמאור, שומעת בו את עצמי"

שרון, אימו של סמל מאור כהן איזנקוט שנפל ברצועה ואחותו של השר גדי איזנקוט, על השיר לזכרו • הזמרת חני דינור, שכתבה אותו, הגיבה


סמל מאור כהן איזנקוט ז"ל, לוחם בגדוד 12 שבחטיבת גולני, בן 19 מאילת, נפל ברצועה כתוצאה מפיצוץ מטען במסגד ברצועה. רס"ר (מיל') גל מאיר איזנקוט, בן דודו של מאור ובנו של השר גדי איזנקוט, נפל יום לפניו.

שרון כהן איזנקוט, אימו של מאור ואחותו של השר גדי איזנקוט, שוחחה עם אודי סגל וענת דוידוב וסיפרה על השיר 'מאור חיי', שכתבה הזמרת חני דינור לזכרו. "מאור ילד מקסים, שקט, צנוע, ציוני, רודף צדק. השיר הזה משקף את הטוהר שבו. הוא רק בן 19, לא ממש הספיק", אמרה בעצב. "ילד שהשאיר חותם ענק, עצום. לא הייתי מודעת לעוצמה, ועכשיו אנחנו נחשפים לזה. השאיר בור עמוק בהרבה אנשים. חיברו ביני לבין חני, ומשיחה עם חני שרצתה לשמוע ולהכיר את מאור דרכי, בשיחה אחת נולד השיר. התחברתי בשנייה וחצי למילים, למנגינה. כל זה בזכות חני, אני רציתי והיא דחפה אותי לעשות את זה".

"אני שומעת את מאור, אני שומעת את עצמי גם בתוך השיר הזה. זו הרגישות של חני, כל מה ששוחחנו ארוכות היא הביאה לידי ביטוי בשיר. אני מתרגשת כל פעם מחדש כשאני מקשיבה לו", סיכמה והביעה את דעתה על חוק ההמשכיות: "לצערי הרב זה כבר לא עומד. זה לא מתקדם, בן ארי שניסתה מאוד לדחוף את זה, זה הגיע למבוי סתום - היא הרימה ידיים".

שרון המשיכה וביקרה: "החוק הזה לא יעבור בכנסת הנוכחית. גם גדי לא יכול לעזור, מי שמתנגד פה זה הדתיים. אין כוח בכנסת הזו, כולנו יודעים את זה, אף אחד לא יכול לעזור, רק הם. החוק לא התקדם בכנסת, וכולם צריכים להגיע לבית משפט".

לשיחה הצטרפה חני ושיתפה בפרטים על ההחלטה ליצור שיר כה מרגש ועצוב. "לא היה לי שום היסוס", הודתה. 

האזינו לשיר החדש: 

03/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


סמל מאור כהן איזנקוט
סמל מאור כהן איזנקוט  |  צילום: דובר צה"ל
Paris