אודי סגל וענת דוידוב

"טרופר כנראה לא חי פה, מנותק מהמציאות"

הח"כ לשעבר יאיר גולן תקף את השר חילי טרופר בתגובה לטענתו כי המחאה אמש עלולה לפרק את ישראל: "כנראה שצריך לחלצו מכוכב הלכת שבו הוא נמצא"


"המחאה האלימה אמש עלולה לפרק את ישראל. היא ביטוי נוסף לרוח הרעה שהחלה מנשבת כאן וניתן למצוא אותה גם בשפתו של אחד מראשי המחאה שקבע שגנץ ואייזנקוט אחראים למותם בייסורים של החטופים והחטופות, ואז תקף באופן אישי ונמוך את אייזנקוט, שאיבד את בנו תוך כדי מלחמה". כך כתב השר חילי טרופר על הפגנות משפחות חטופים הקוראות להחלפת ראש הממשלה בנימין נתניהו. חבר הכנסת לשעבר אלוף (מיל') יאיר גולן, סגן הרמטכ"ל לשעבר, הגיב לדברים. 

"חילי טרופר כנראה לא חי פה, מנותק מהמציאות", הכריז גולן. "כנראה צריך לחלץ אותו מאיזה כוכב לכת שעליו הוא נמצא. מה שקורה פה באמת זו ממשלה פשוט מסוכנת לביטחון ישראל, שהוא שותף לה. הממשלה הזו לא מביאה לשחרור החטופים, לא מביאה לסיום הלחימה בעזה, בצפון, גוררת את ישראל לסיכון בלתי מתקבל על הדעת של פתיחת זירה צפונית, זירה איראנית ופתיחת זירה נוספת ביו"ש".

גולן המשיך וטען כי "אין שום תקווה, אין שום אסטרטגיית יציאה מהמלחמה הזו, אין שום יעדים מדיניים למלחמה, אין עסקת חטופים - אין כלום. מדינת ישראל תקועה, חילי טרופר שותף לתקיעות הזו. הציבור יוצא לרחובות ואומר 'אני לא מוכן יותר'. מה שמשחק לידיים של חמאס זה העובדה שמדינת ישראל נלחמת ללא מטרות מלחמה, גם לזה שותף דיכטר. הוא יודע טוב מאוד שזו ממשלה עבריינית, שאסור להילחם ללא מטרות מלחמה, הוא יודע טוב מאוד שאי אפשר גם לחסל את חמאס וגם לשחרר את החטופים".

עוד הדגיש כי "הוא (דיכטר) יודע טוב מאוד שאם נחסל את חמאס כמו שראש הממשלה מתהדר בזה, אין אף אחד שישלוט ברצועת עזה, יהיה לנו שם כאוס בלתי נסבל וטרור שילך ויתגבר מתוך קבוצות קיצוניות הרבה יותר מחמאס. אנחנו חיים בתרבות של שקר וכזב. יש פה ממשלה שקרנית שהיא פשוט פוגעת יום יום בביטחון ישראל - היא מסוכנת לעתידנו".

בתגובה לאמירותיו ביקש סגל לציין את התבטאותו של ראש השב"כ בעקבות המחאות האחרונות והאירועים האלימים שאירעו. "חציתם גבול?", הקשה המגיש, וחבר הכנסת לשעבר השיב נחרצות: "אני חושב שלא. אני יותר מרונן בר עם ניסיון נרחב בהתמודדות עם אלימות מחאתית של גורמי ימין קיצוני וימין לא כל כך קיצוני ביו"ש לאורך הרבה מאוד שנים, אני אומר לך - מה שאני פגשתי לאורך השנים זו אלימות מטורפת, מה שאני רואה בהפגנות שמתקיימות בימים האלה זה ציבור ממושמע, ציבור שומר חוק, ציבור שמביע את המחאה שלו כי נמאס לו".

"מה שאני בעיקר פוגש זה אלימות משטרתית מטורפת"

"זה לא יוצא משליטה?", הוסיף סגל, וסגן הרמטכ"ל לשעבר הבהיר: "לא, הייתי שם. הייתי שם ביום ראשון, שני, אני לא יודע על מה המשטרה מדברת, על מה ראש השב"כ מדבר. לא ראיתי חריגה, ראיתי ציבור ממושמע. בוושינגטון עלו על הקפיטול, פה על מה אנחנו מדברים? ציבור סופר ממושמע. אני נגד כמובן אירועים שהם אלימים, המחאה חייבת להישאר לא אלימה, אבל אני רוצה לומר לך, כמי שנמצא שם, מה שאני בעיקר פוגש זה אלימות משטרתית מטורפת, בלי שום קשר למה שעושים המפגינים. זה דבר מסוכן ביותר".

בנוסף תקף חבר הכנסת לשעבר בחריפות את התנהלותו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר. "אני פונה לנציבי משטרת ישראל, תהיו אתם אנשים שומרי חוק ולא אנשים שמצייתים לעבריין המורשע איתמר בן גביר שאתם מנסים להתחנף אליו, זה מה שמסוכן. אני מטיף כל הזמן למחאה בלתי אלימה, 99.9 אחוזים מהמפגינים לא אלימים, שומרי חוק, מצייתים לשוטרים, מקיימים יחסים טובים מאוד עם השוטרים בשטח. לצערי יש פה יותר אלימות משטרתית מאשר אירועים חריגים שאיזה חמום מוח יזם אותם. אני קורא לנציבי משטרת ישראל, צייתו לחוק ולא לפקודות של העבריין המורשע ששולט בכם היום".

עריכה: שני רומנו

03/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יאיר גולן
יאיר גולן  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris