אודי סגל וענת דוידוב

פיגוע סמוך לכוכב יאיר: 4 שוטרים נפצעו

נועם אמיר ('מקור ראשון') על התקרית שאירעה במהלך הלילה ע"י מחבל ערבי ישראלי, תושב טירה • על המצב בצפון: "נסראללה לא באמת מגיב בעוצמות"


פיגוע דריסה אירע הלילה (ד') סמוך לכוכב יאיר: המחבל, ערבי ישראלי תושב טירה, פצע ארבעה שוטרים. הכתב והפרשן הצבאי נועם אמיר ('מקור ראשון') הביא פרטים נוספים על התקרית.

"הפעם אנחנו מדברים על אזור צומת כוכב יאיר", ציין וסיפר על שאירע: "מחבל תושב טירה מגיע לאזור, מזהה שוטרים, מבצע דריסה, פוצע ארבעה מהם, שניים שוטרים כחולים ושתי שוטרות מג"ב, אחד במצב קשה, אחד בינוני והשניים קל. הם מפונים לבית החולים, והמחבל נמלט מהאזור שם ומגיע למחסום אליהו. שם הוא יוצא מהרכב, שולף סכין, למרבה המזל המאבטחים שם היו מספיק עירניים כדי להבין שמדובר במחבל שבא לבצע פיגוע - הם מחסלים אותו, ובכך מסתיים האירוע הזה".

אמיר המשיך ושיתף כי "במקביל, הלילה המשטרה מקיימת הערכת מצב ומבינה שכרגע הסיטואציה בכל מה שקשור לקו התפר, עוטף ירושלים, צריך להגביר יותר נוכחות וערנות, כי ההבנה היא שכרגע הזירה הפנים ארצית יותר מבעבעת ומסכנת, וזה כמובן לקראת יום שישי האחרון של הרדמאן. ראינו בפיגועים האחרונים כמה מחבלים שיוצאים מאזורים שאנחנו לא רגילים להם, אבל הסיפור של הר הבית הוא סיפור שהוא חוצה גבולות".

"כמובן שבשנה הזו, שלא נכנסים פלסטינים מיו"ש ורצועת עזה להר הבית, וכל הסיפור של הר הבית הוא סביב ערביי ישראל ומזרח ירושלים - אין ספק שזה יותר מבעבע. צריך להסתכל ולראות איך קורה שבסופו של דבר בתוך שטח ישראל, בכוננות כל כך גבוהה, הערנות לא מחודדת מספיק", טען.

תקרית תקיפת המתנדבים ברצועה: "יכול להשפיע על המשך הלחימה"

נוסף על כך התייחס אמיר לירי שבוצע במהלך הלילה לעבר צפון הארץ על ידי חיזבאללה. "האירוע הלילה בנהריה זה שיגורים שמגיעים מכיוון לבנון, עשרה שיגורים, רק שניים מגיעים לאזורים מיושבים. בסך הכול הכללי אנחנו בימים מאוד עצימים כלפי לבנון ומשמרות המהפכה, אבל בפועל נסראללה לא באמת מגיב בעוצמות. מה שמאוד מפתיע את צה"ל, החשיבה הייתה שאחרי החיסולים המיוחסים לנו נראה עוצמות גבוהות יותר מלבנון, זה לא קרה, יכול להיות שזה עדיין יקרה".

על התקרית ברצועת עזה שבה הותקף רכב של ארגון סיוע הומניטרי בשוגג על ידי כוחות צה"ל, אמר: "אולי האירוע המרכזי ביותר ביממה הזו בצה"ל, אירוע הריגת המתנדבים בשוגג ברצועת עזה, והצבא בעצם עצר אתמול את יום המלחמה כדי לתחקר את האירוע הזה. בשעה מאוד חריגה בלילה הרמטכ"ל מודיע שאכן ההריגה הזו היא הריגה בטעות באזור מלחמה בגלל זיהוי שגוי, אבל עדיין אירוע שלא היה צריך לקרות. המסר הזה הועבר גם לארה"ב, שתוקפת בחריפות".

"אני חושב שהצבא מבין היטב מה קרה, אני חושב שהוא הבין את זה לפני שתיים בלילה, אבל אני חושב שהצבא ממעט בלספר את הסיפור. אני חושב שאתמול בבוקר צה"ל ידע מה קרה שם. הניסיון להוציא הודעות בעיקר מתנצלות ומאשרות שהמערכת טעתה זה ניסיון שמייצר בעיקר בעולם תהודה לא טובה. האירוע לא מנוהל נכון בעיניי, הצבא יכול היה לספר את הסיפור המלא, אבל כרגע הם מסתתרים מאחורי תחקורים", ביקר. "אירוע רע מאוד - יכול להשפיע על המשך הלחימה והעוצמות שלה".

עריכה: שני רומנו

03/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אודי סגל וענת דוידוב
אודי סגל וענת דוידוב  |  צילומים: 103fm
Paris