ניסים משעל וטל שלו

"זה אירוע שמתחיל להיות אלים"

שלמה הר נוי, לשעבר מפקד היחידה לאבטחת אישים בשב"כ, על ההפגנות נגד הממשלה: "לא מוזר לי בכלל שראש השב"כ הגיע למקום ההפגנה"


חמישה בני אדם נעצרו במהלך הפגנה שהתקיימה שלשום (ג') מול בית ראש הממשלה, שבמהלכה מוחים פרצו מחסומים ונזרק לפיד לעבר פרש. ליאת רון וניסים משעל שוחחו ב־103fm עם שלמה הר נוי, לשעבר מפקד היחידה לאבטחת אישים בשב"כ, אשר התייחס לאזהרת ראש השב"כ שהגיעה בעקבות המהומות האלימות.

בפתח השיחה הבהיר הר נוי כי "במקרה הנוכחי זה לא הגיע למצב שהייתה סכנה למשפחת נתניהו או לראש הממשלה כמובן. ראש השב"כ הגיע בגלל העובדה שזה מצב מורכב - מצד אחד משפחות חטופים, וזה מאוד רגיש, ומצד שני אירוע שהוא מתחיל להיות אירוע אלים. ראש השב"כ מגיע למבצעי אבטחה מורכבים גם אחרים, לא רק להפגנות כאלה".

"גם ראשי שב"כ לשעבר, גם בתקופתי, כאשר היו אירועים, במיוחד אירועי הפגנה קשים, הגיע למקום. בטח פה כשהנושא מאוד מאוד רגיש", הדגיש. "יש פה חלוקת אחריות די ברורה, משטרת ישראל נושאת באחריות לסדר הציבורי, השב"כ לאבטחת ראש הממשלה ומשפחתו. מרגע שחוצים קו של משטרת ישראל, האחריות היא של משטרת ישראל. הם די מתואמים, אבל צריך לזכור שזה הפגנה לא פשוטה. יש פה רגישות מאוד גבוהה בגלל העובדה שזה משפחות חטופים".

לאור אמירותיו תהה משעל אם הגעתו של רונן בר להפגנה מול מעון ראש הממשלה מסמנת על כך שמעתה יגיע לכל הפגנה מסוג זה, והר נוי חידד: "לא, לבחירתו. זה לא רק ראש השב"כ, גם ראש אגף אבטחה יגיע לפי הכוונתו. האיום של פריצת המון מול בית מאובטח או מתקן אחר שמאובטח, נערכים אליו, גם המשטרה ערוכה לזה. זה לא פשוט להתמודד עם זה, זה לא יחזור על עצמו, אני מניח שההפגנות האלה יחמירו".

נוסף על כך ביקש הר נוי להביע את עמדתו האישית בסוגיית החטופים והכריז: "לו אני היום אבא של חטופה בעזה, והבת שלי כל בוקר נאנסת, מורעבת ומושפלת, גם אני. אין להם אמצעי אחר, אני לא פה להגן עליהם, חשוב לי מאוד שישמרו על החוק - אבל אין להם ברירה אחרת".

עריכה: שני רומנו

04/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הפגנה בירושלים נגד הממשלה
הפגנה בירושלים נגד הממשלה  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris