גיא פלג

"אין סכנה לשלום רה"מ - הסכנה היא לחיי המפגינים"

גיא פלג פתח את התוכנית בהתייחסות להפגנה נגד הממשלה והביע חשש כבד: "הכדורים נורו בישראל מימין לשמאל ולא להפך, אין סימטריה"


בפתח התוכנית הביע גיא פלג את דעתו על ההפגנה הסוערת שאירעה אמש (ש') נגד הממשלה, ובמהלכה אירע אירוע דריסה שבו נפצעו שלושה מפגינים ונעצר חשוד, כשברקע דוברות המשטרה הוציאה הודעה כי מפגין תקף שוטרת ולאחר מכן חזרה בה וטענה כי לא כך היה הדבר. 

"חשוב מאוד לראות את התמונה הכוללת, ויש קשר ישיר לדעתי בין הצהרותיהם של חברי הכנסת שיקלי וגוטליב שהשוו את המפגינים לטרוריסטים, לציוץ של יאיר נתניהו שעשה הקבלה בין אותם מפגינים לנאצים, לבין ההתנפלות על השב"כ תוך ייחוס כישלון אבטחתי, עובר דרך הקריאה הבזויה של השר אמסלם ליועצת המשפטית לממשלה כאילו היא אויבת העם, לא פחות - וזה נמשך דרך האמירה הנוראה של השרה רגב אתמול ב'פגוש את העיתונות' כאילו יש בין המפגינים כאלה הרוצים ברצח ראש הממשלה. ולא שכחנו את ההסתה באולפן ההוא - 'נוח'בות קפלן', 'טבח קפלן'", אמר פלג.

לדבריו, "יש לכל הרשימה הזאת קשר לשתי הודעות שקריות של משטרת ישראל, האחת שתיארה את המפגינים ככאלה המזכירים הפיכות שלטוניות אלימות בכוח, ואמש טענה שקרית כאילו מפגין תקף באגרוף שוטרת. שתי אמירות אומללות של המשטרה תוך זמן קצר, על שתיהן היא נאלצה לחזור בה. מזאת של אתמול בתוך דקות, והכול רק בגלל שהכול היה מתועד, ועוד לא דיברנו על הדריסה אמש בתל אביב".

"הקו המשותף הוא ניסיון להסית כנגד המפגינים, הקו המשותף הוא הניסיון לעשות למפגינים, בהם כידוע גם משפחות של חטופים, לעשות להם דה לגיטימציה, להציגם כאויבי ישראל, הכול כדי ליצור אווירה ציבורית שתאפשר לפגוע בהם, להכות אותם, לגרש אותם, למנוע מהם את הזכות הבסיסית להפגין", הוסיף. 

לטענתו, "יש גם בכך כדי להפעיל לחץ על היועצת המשפטית לממשלה, על הפיקוד הבכיר של המשטרה, שאלה יתירו את הרסן. וכשמציגים כך רבבות של אזרחים שהתאפקו יותר מחצי שנה ועכשיו דורשים עסקת חטופים מיידית, בחירות והדבר הקטן הזה - לקיחת אחריות של ממשלת החורבן - מתירים את דמם. ממש כך. לא הופתעתי אמש כשמופרע האיץ ופגע במפגינים, ההפך, הייתי מופתע אם לא היה מתרחש כזה אירוע". 

"אין סכנה לשלומו של ראש הממשלה. אחזור בפעם האלף, נתניהו לא שרד בשבוע שעבר ניסיון התנקשות, לא נחשפה חבורת קושרים שתכננו לפגוע בו, ההפגנות בכללן מאופקות, לפרקים מנומסות. יש מקרים יוצאי דופן, בודדים, כמו הבחור שעדיין לא נתפס שזרק לפיד. גם השוטרים שנפגעו במהלך חודשי המחאה, עוד קודם לטבח הנורא, מדובר היה בפגיעות זניחות ביותר של השוטרים, ודאי שלא הצדיקו ניתוח חירום או אשפוז. הסכנה היא אחרת, הסכנה היא לחיי המפגינים, הם אלה שמפונים פעם אחר פעם לבתי חולים, הם אלה שכלפיהם נופפו באקדח, שאותם ניסו לדרוס ודרסו. אין סימטריה, רבותיי. הכדורים נורו בישראל מימין לשמאל ולא להפך, אין סימטריה, יש סכנה עצומה לחיי המפגינים. יונה אברושמי הבא ייתכן שממתין ואורב לשעת כושר. המשטרה צריכה להגן על המפגינים, לא לראות בהם אויב, מתי כבר יפנימו את זה שם?", תהה פלג. 

לידיעתכם: גיא פלג, הפרשן הבכיר של 'חדשות 12' ואיש 103fm, יעביר ב־7 באפריל, יום ראשון, בשעה 21:30, בזאפה הרצליה הרצאה מרתקת על הפרשיות השונות שמסעירות את הציבור. להזמנת כרטיסים: לחצו כאן. 

07/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג  |  צילום: 103fm
Paris