המקורות של נסראללה

לאחר שטען מגל כי שותפו לתוכנית מעביר מסרים של חיזבאללה, הכריז כספית: "צבא השופרות רואים בו את המדינה, אם אתה אומר עליו מילת ביקורת זה מסרים"


ביום ה־187 למלחמת חרבות ברזל ביקשו בן כספית וינון מגל לדון בפתח התוכנית במגוון הנושאים הבוערים שעל סדר היום, בהם דבריו השנויים במחלוקת של פרופ' אסא כשר, ממחברי רוח צה"ל.

"אני במקום הרמטכ"ל כבר מזמן הייתי מודיע שהוא לוקח את הקוד האתי לבחינה מחודשת. מדובר בבן אדם מתועב", תקף מגל. "להגיד על המתנחלים שהם הטבעת העכורה במרק, זה קורה כשאתמול פרסמנו את הנתונים של הנופלים בתמרון הקרקעי לפי מחוזות בישראל. תל אביב 54 אחוזים, חיפה 81 אחוזים, המרכז 91 אחוזים, אזור יו"ש, המתנחלים, 415 אחוזים של נופלים ביחס לאוכלוסייה. החלאה הזה קורא להם הטבעת העכורה במרק. זו אוכלוסייה שסובלת לאורך שנים מהכפשות, הם הולכים ונופלים פי כמה".

"הערך האחרון הוא הממלכתיות, תראו כמה הכול מעוות. תבינו איפה אנחנו חיים", זעק מגל, וכספית הגיב לאמירות חברו לתוכנית: "הרחקת לכת בלקרוא לאסא כשר חלאה, בעיקר לאור העובדה שהוא אח שכול. אני כמובן לא תומך בכלל במה שאמר על המתנחלים, כן תומך במה שאמר על אחים לנשק".

מייד לאחר מכן ביקש כספית לעסוק בהבטחות הריקות, לטענתו, של ראש הממשלה נתניהו וממשלתו מאז תחילת המלחמה. "חסידיו, צבא השופרות, רואים בו את המדינה, לכן אם אתה אומר עליו מילת ביקורת זה מסרים של חיזבאללה. נפלה עליי התובנה קצת באיחור. היה חשוב לי שתדע".

"תראה, ההבדל הוא שנסראללה מצטט אתכם, הוא לא מצטט את הצל ולא את אלון דוידי, הוא מצטט אתכם. אתם באים לפגוע במדינת ישראל, אתם מחלישים את המדינה בזמן מלחמה", השיב מגל אש, "הצל רוצה שהוא ישמיד את העזתים, אתה לא. אתה בוכה כשהוא מכניס סיוע הומניטרי, ואחרי זה אתה בוכה כשהוא לא מכניס, בשני המקרים אתה בוכה. זה לא משנה מה הוא יעשה, אתה תוקף אותו".

עריכה: שני רומנו

10/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חסן נסראללה
חסן נסראללה  |  צילום: Dan Kitwood/Getty Images
Paris