בן כספית ואריה אלדד

"גורדון לא מכחיש את עצם השלכת הלפידים"

שלומי הלר ('וואלה') עדכן בפרטים לגבי מעצר החשוד ביידוי הלפיד בהפגנה נגד הממשלה: "השופט מציין בהחלטה כי לכאורה לא מדובר בפעולה אקראית"


המשטרה הודיעה על מעצר חשוד ביידוי הלפיד בהפגנה בירושלים נגד הממשלה. החשוד הוא רוי גורדון, בן 45, קצין צנחנים לשעבר וחבר 'אחים לנשק'. שלומי הלר ('וואלה') עדכן בפרטים: "במשטרה אומרים שהוא נתן גרסה שאינה מכחישה את הקשר שלו לאירוע אבל הוא מתאר את הנסיבות שבהן הוא השליך או לאיזה כיוון הוא השליך את אותם לפידים. הוא לא מכחיש את עצם השלכת הלפידים. השופט מציין בהחלטה כי לכאורה לא מדובר בפעולה אקראית אלא ככזו שתוכננה מראש".

לדבריו, "לפי תיעודים ממצלמות אבטחה שבידי המשטרה, ראו לכאורה את גורדון מיידה שני לפידים. האחד לכיוון פרש משטרתי והשני לכיוון כוחות משטרה שהיו באותה הפגנה בשבוע שעבר. היום בצהריים הוא מובא לדיון הארכת מעצר והשופט הורה על הארכת מעצרו בארבעה ימים. הסנגור דיבר על פוסט טראומה".

מאחים לנשק נמסר בתגובה על המעצר: רוי גורדון, אח שלנו לנשק, נעצר אחרי שהששתף בהפגנה להחזרת 133 חטופים מהגיהנום. מיום השבעה באוקטובר הוא מלווה, בלי הפסקה את משפחות החטופים ונמצא איתם בקשר קרוב. רוי, קצין צנחנים במיל' שמתמודד עם פוסט טראומה בעקבות שירותו הצבאי, הקדיש את כל עשייתו למשפחות וכאבם נעוץ בליבו. אנחנו מבקשים להבהיר באופן חד משמעי: אין מקום לאלימות במחאה אזרחית דמוקרטית. זכות המחאה היא זכות בסיסית וחיונית, נמשיך למחות בנחישות, ללא אלימות, נגד שלטון מנותק שרואה את שרידותו הפוליטית לפני טובת המדינה.

09/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הפגנה נגד הממשלה. למצולמים אין קשר לנאמר
הפגנה נגד הממשלה. למצולמים אין קשר לנאמר  |  צילום: אריק מרמור/פלאש90
Paris