בן כספית ואריה אלדד

המפכ"ל המיועד? "מדובר בקצין ערכי ואיש משטרה מצוין"

ח"כ יצחק קרויזר התייחס למינוי הצפוי של ניצב אבשלום פלד למפכ"ל המשטרה המיועד: "אני מניח שהבעיה הייתה לא בממונה אלא בממנה"


מינויו של הסמפכ"ל אבשלום פלד למפכ"ל המיועד של המשטרה ומעורבתו הגוברת של השר איתמר בן גביר במשטרה ממשיכה להיות שנויה במחלוקת בזירה הפוליטית. ח"כ יצחק קרויזר (עוצמה יהודית) התייחס לכך. 

לדבריו, "יש לנו השפעות רבות בממשלה, אנחנו רואים את זה במתוך המשרדים שלנו, גוף שהיה גוף אפור כמו משטרת ישראל חזר להיות בראש סדר העדיפויות. כיום הוא גוף עם תקציבים גדולים והצלחות גדולות".

על הפשיעה במגזר הערבי: "לסיים את הפשיעה בחברה הערבית תוך שנה זה יעד שהצבנו לעצמנו, גם את הפשיעה הכללית במדינת ישראל ואנחנו בכיוון, אפשר לפתוח את הרשימה הלא נעימה של הנרצחים בחברה הערבית ולקטלג אותה לפי אלימות בתוך המשפחה והמגזר הפלילי, משטרת ישראל הייתה ללא תקציבים וכיום היא קבילה יכולות, הכרה והוקרה".

כשנשאל על המפכ"ל המיועד, סמפכ"ל אבשלום פלד, ועל הקשיים במינויו, השיב: "הבעיה פה לא הייתה בממונה אלא בממנה. כל מיני עיתונים ניסו לחפש במה חטא הסמפכ"ל כשהדבר הקשה ביותר שהוא עשה זה שהוא הצטלם עם ספר תורה וכיפה. מדובר בקצין ערכי ואיש משטרה מצוין. יש להם בעיה עם השר שהפך את המשטרה לחזקה".

עריכה: אליעזר בן יהודה

09/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ יצחק קרויזר
ח"כ יצחק קרויזר  |  צילום: אורן בן חקון/פלאש90
Paris