רבקה מיכאלי

"מי שמדבר היום על זכויות אדם - נתפס כבוגד"

דרור קרן התארח באולפן של רבקה מיכאלי וסיפר על הסרט שבו הוא משתתף - 'טור פרידה', שמתמקד בהפגנות נגד הרפורמה המשפטית: "אלה ימי בלפור"


השחקן והמחזאי דרור קרן הגיע לאולפן 103fm ויחד עם המגישה רבקה מיכאלי סקר את עבודתו בתיאטרון ובקולנוע, שכוללת בין היתר גם השתתפות בסרט 'טור פרידה' שיצא לאחרונה ועוסק בהפגנות נגד הרפורמה המשפטית.

קרן סיפר בשיחה עם רבקה על התפקיד שהוא משחק בסרט 'טור פרידה': "אני כרמי, עיתונאי בעל טור דעה ליברלי, בעד 'חיה ותן לחיות'. היום זה ישר שמאלני או שמאלני קיצוני. מי שמדבר היום על 'חיה ותן לחיות' או על זכויות אדם או בית משפט בלתי תלוי, הוא מייד נתפס כנראה חותר נגד הנרטיב או בוגד. אלה ימי בלפור. אנחנו מדברים על שנתיים וחצי-שלוש שנים אחורה".

כשנשאל על הבחירה לצלם את הסרט בשחור ולבן, השיב קרן: "זו הייתה בחירה של רוני ניניו, לא הייתי רוצה להסביר את זה אמנותית. הקהל העלה כל מיני הצעות יפות - אחת זה שמדובר במצב של הנפש שלנו בימים אלה, גוונים של אפור ושחור וגם בשביל להרחיק את המציאות. קצת לראות אותה אחרת, דרך איזה פילטר, זה נותן פרספקטיבה. אני חושב שזה היה סרט אחר אם זה היה בצבע".

בהמשך הסביר על הסרט 'בית' שבו שיחק וגם זכה בפרס אופיר לשנת 2023 לשחקן המשנה הטוב ביותר: "זה סיפור אמיתי שקרה לבן קהילה משכונת גאולה בירושלים, חובש כיפה שפתח חנות מחשבים קטנה, רצה להתפרנס לאו דווקא להיות בכולל כל היום. רצה לעשות לביתו במובן של לפרנס את עצמו ולא להיות תלוי באף אחד. היה לו גם חוש לזה. הוא עשה מה שצריך, שילם מה שצריך ופתאום 'בא להם לא טוב מה שנקרא'". השחקן הוסיף: "הסרט התקבל יפה מאוד, ראו אותו עד כה למעלה מ-30 אלף צופים בפחות משלושה שבועות".

המגישה הזכירה גם את הצגת התיאטרון 'על האש', מחזה שכתב קרן הרבה לפני מאורעות 7 באוקטובר, והתייחסה לרלוונטיות של המחזה כיום כשציינה: "כאילו שנכתב עכשיו". קרן שיתף בתהליך הכתיבה של המחזה: "כתבתי בשלהי צוק איתן. לקחתי קיבוץ כאיזה חלום שלא הגיע להגשמה מלאה, ועל הדשא בקיבוץ בתפר שבין יום הזיכרון ליום העצמאות שלושה דורות מדברים. החלום ושברו ומה שנהיה".

12/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דרור קרן באולפן של רבקה מיכאלי
דרור קרן באולפן של רבקה מיכאלי  |  צילום: 103fm
Paris