רון קופמן ואריה אלדד

"בשפה הפנים חרדית יש נראות למילה"

ישראל כהן ('קול ברמה') התייחס להתבטאותו של השר משה ארבל בנוגע לגיוס חרדים: "מזיק לו פוליטית, גם אצל דרעי - זה נתפס כעמדה חדשנית"


ישראל כהן, ('קול ברמה'), שוחח עם רון קופמן ואריה אלדד ב־103fm על סוגיית חוק הגיוס והפוליטיקאים החרדים. 

"נקודת המחלוקת היא על אותם חרדים שלא לומדים, חרדים שנמצאים חלקם בישיבות, חלקם חצי יום בישיבה, חלקם גם זה. אפשר להגיד שיש אולי אלפים כאלו, ופה השאלה הגדולה", הדגיש כהן. "היום המיינסטרים החרדי, לפחות משבעה באוקטובר, שינה את הגישה, שאומרת שמי שלא לומד שיתגייס. בא הרב צדקה ובמהלך השבוע הזה כתב מכתב, עוד לפני הסיפור עם ארבל, שאין כזה דבר, שגם מי שלא לומד שלא יתגייס כי בצבא מתקלקלים".

עוד הסביר כי "אני חושב שאריה דרעי וגפני נמצאים באיזשהו מקום באמצע, הם כן חושבים שמי שלא לומד שילך לצבא. ארבל, מה שהוא אמר מבחינתו, יש את האיך להגיד, ברגע שהוא מגיע ואומר, ואני מחבב מאוד את ארבל, אני חושב שבלי קשר הוא אדם שעושה, איש שמסביר, חרדי, לפעמים בשפה הפנים חרדית יש נראות לקונטקסט, לסלנג, למילה".

"אני חושב שזה מזיק לו פוליטית, גם אצל דרעי, כי בסופו של דבר זה נתפס כעמדה חדשנית. בהנחה שהוא מסתכל עניינית, הוא עשה את המעשה הנכון מבחינתו. אבל בסופו של דבר דרעי לא רחוק ממנו בהסתכלות. החרדים בסוגיית הגיוס אוהבים יותר לערפל את הדברים. מה שהוא חושב זה לא רחוק מהמיינסטרים החרדי, אבל הצורה שהוא הציג את זה גרמה לכעס", הדגיש.

עריכה: שני רומנו

12/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חרדים - ארכיון
חרדים - ארכיון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris