ינון מגל ובן כספית

"ראיתי אבן גדולה צמודה לבנימין עם הרבה דם"

אליהו ליבמן, אביו של אליקים החטוף בעזה שהשתתף בחיפושים אחר בנימין אחימאיר שנרצח ביו"ש, תיאר את שראה: "זה היה משהו אכזרי ולא נתפס לבן אנוש"


אתמול (ש'), לאחר מאמצי חיפוש נרחבים במרחב בנימין, אותרה גופתו של הנער בנימין אחימאיר בן ה־14 מחוות מלאכי השלום, שנרצח בפיגוע טרור על פי הודעת דובר צה"ל. אליהו ליבמן, אביו של אליקים החטוף בעזה, חבר 'פורום תקווה' וראש מועצת קרית ארבע לשעבר, סיפר על השתתפותו במציאת הגופה. 

"קשה להישאר בבית כשאתה יודע מה זה להיות הורים לילד שלא יודעים מה קורה איתו", אמר. "עם ישראל במיטבו בנסיבות הכואבות, כשאין הרתעה ורוצחינו מחפשים הזדמנות לפגוע בכל יהודי ארץ ישראל. היו הרבה אנשים טובים ויקרים שעסקו בזה, כולם היו יחד כדי לחפש את בנימין. יצא לי להגיע בשבת לפנות בוקר אחרי שהבנתי שצריך פה משהו יסודי. במשך מספר שעות סרקנו רגלית את כל מתווה תנועת העדר. בסביבות 12:00 בצוהריים היינו בהתייעצות קצרה עם אל"מ (מיל') חזי נחמה וסא"ל (מיל') אביב דורות, וקיבלנו עדכון שרחפן של הצבא מזהה משהו חריג. הוא שלח נ.צ לאחד החברים, היינו סמוך לשם. נחמה הסתכל ימינה, ואמר 'זה הוא'". 

"הרוצחים אכזריים בצורה מזעזעת"

בהמשך הוסיף: "לא ידעתי לצערי עוד מה זה ואם ניתן לעשות משהו. אני יודע שיש פה משפחה וצריך לגלות הרבה רגישות לבן הגיבור שלהם, שאין לי ספק שנלחם בגבורה, לרעות צאן ולהרגיש בטוח ללא חשש, אך הרוצחים אכזריים בצורה מזעזעת. הייתי בחיפושים אחרי הבן שלי ב־7 באוקטובר, זו הייתה זירה קשה באכזריות שלה. חשוב שעם ישראל, מקבלי ההחלטות וכל אלה שמרחמים על האויבים שלנו יבינו עם מי יש לנו עסק. ראיתי אבן גדולה אחת צמוד לבנימין עם הרבה דם, אבן נוספת וסכין. זה היה משהו מאוד אכזרי ולא נתפס לבן אנוש". 

"היה לנו ברור שאנו מתעסקים עם רוצחים אכזריים שרוצים את כולנו בים", הבהיר ליבמן בסוף דבריו. "ככל שניסינו לדבר איתם זה רק נתן להם עוד מוטיבציה להתנהל בצורה מסוכנת לביטחון ישראל, לשלום החטופים ולמסר שאפשר לעשות עוד חטיפות ורציחות. אנחנו צריכים להשמיד את כל האויבים שמתארגנים להשמיד אותנו, גם ביו"ש, גם בצפון, גם באיראן. אסור להשאיר אף אויב ערבי בעזה, לא בגיל שנתיים ולא בגיל 80, מי שרוצה שילך למצרים. אנחנו צריכים לדאוג בצורה מבצעית לאפשר למי שרוצה והוא לא מחבל ולא שותף לפשע, ורובם כן, אז לאפשר, ומי שלא - להשמיד, כמובן בזהירות ורגישות מול החטופים שלנו. לעצור את הסיוע ההומניטרי הבלתי נתפס, לא לחשוש מה יגידו בעולם. שכחנו כנראה מה קרה בשמחת תורה". 

עריכה: מיכל קדוש 

14/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אליהו ליבמן
אליהו ליבמן  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris