בן כספית ואריה אלדד

טקס המשואות: "הופעתו של רה"מ יכולה לפגוע"

יזהר שי, לשעבר שר המדע והחדשנות ואב שכול, פנה בטוויטר לשרה מירי רגב וביקר את השתתפות נתניהו בטקס: "זו פנייה אל הלב של השרה רגב"


טקס המשואות בהשתתפותו של ראש הממשלה ככל הנראה יתקיים היום העצמאות הקרוב. יזהר שי, שר המדע והחדשנות לשעבר ואב שכול, פנה לשרה רגב וביקש לבטל את ההשתתפות של ראש הממשלה בטקס. 

"אני פניתי לליבה של השרה רגב. היא מארגנת את הטקס ויכולה לגלות התחשבות בציבור גדול של אנשים במדינת ישראל שהופעתו של ראש הממשלה הזה יכולה לפגוע בהם", אמר שי. 

לדבריו, "אני מודע לזה שיש אנשים שישמחו לראות את ראש הממשלה בטקס הזה ואני מכבד את זה, אבל צריך להתחשב בציבור גדול של אנשים שרואים בו אחראי לאסון הגדול שקרה לנו ולכאב הגדול שנוצר".

"במשך יותר מ־70 שנה רה"מ לא השתתף בטקס, בואו נחזור לרגע לממלכתיות, השרה רגב, תגלי אחריות ונדיבות לב, תוותרו על זה השנה הזו, יש לו דף פייסבוק וטוויטר מפואר, הוא יכול להגיע למיליוני אנשים שירצו לצרוך את הנאום שלו, תחסכו מאיתנו את העצב הזה", הוסיף. 

גם הרמטכ"ל וראש אמ"ן לא צריכים להיות שם?
"יש לנו דין ודברים על כל החבורה הזו, החל מראש הממשלה דרך השדרה הפיקודית של צה"ל כוחות הביטחון, יגיע הדיון הזה, יש לנו 48 שעות של יום הזיכרון ויום העצמאות. תנו לנו את קודש הקודשים הזה השנה לעשות ללא פוליטיקה בכלל. ללא חילוקי דעות".

יזהר סיכם: "כולם צריך לתת הסברים, חלקם יתנו את הדין, אני מקווה שמהר מאוד תקום ועדת חקירה ממלכתית. כבר היינו צריכים להיות בשיאה של החקירה שרק הייתה מסייעת לנו להשתקם ולרפא את הפצעים ולתקן את הדורש תיקון. ראשי כוחות הביטחון כבר לקחו עליהם את האחריות בניגוד לראש הממשלה שבמעשה פחדני מסרב לקחת אחריות, כולם צריכים להתייצב בפני ועדת חקירה נוקבת ויסודית. חלק מהם יצטרכו לתת את הדין במובן המשפטי של המילה, אני מצפה למצות את כל התהליכים עם כל מי שהיה שם והיה יכול לשנות את התהליכים ולא לקח את ההחלטות הנכונות".

16/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו
בנימין נתניהו  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris