בן כספית ואריה אלדד

"מרגישה ששרידות פוליטית מכתיבה את רוב ההחלטות"

ח"כ נעמה לזימי יצאה נגד ראש הממשלה • וגם מתחה ביקורת על טקס המשואות: "רצו לדמות חטיפת גופה, מופע גרוטסקי ומחפיר שאין לו שום רגישות"


ח"כ נעמה לזימי (העבודה) שלחה בשבוע שעבר מכתב ליועמ"שית בנוגע לראש הממשלה בנימין נתניהו וטענה כי ראש הממשלה לא כשיר לתפקידו. היא הסבירה מה המטרה של מאחורי המכתב ונתנה את נקודת מבטה על החלטותיו של ראש הממשלה. 

"בעצם שלחתי מכתב שמבקש להסביר את ניגוד העניינים של נתניהו. אני מזכירה שבמקביל גם משפחות החטופים והחטופים שלחו מכתב ליועמ"שית בטענה שבנימין נתניהו אינו כשיר לנהל את העניינים. בין אם יחליטו כן או לא, זה יותר מדי סימני שאלה על מנהיג שלציבור אין כבר אמון בכשירות ההחלטות שלו. תפיסת הכשירות זה נושא שצריך לעמוד עליו. אני מרגישה כל הזמן כחברת כנסת ששרידות פוליטית מכתיבה את רוב ההחלטות ולא טובת האינטרס הציבורי", טענה לזימי. 

בהמשך טענה כי מסתירים מהציבור את מצבו הרפואי של נתניהו: "ראש ממשלה שמסרב למנות לו באופן עקבי ממלא מקום קבוע במדינת ישראל, צריך לתת דוח רפואי כמתבקש ולא לעכב אותו שבע שנים. תהליך ההסתרה ואי השקיפות והדיווח... כל המנגנונים שמחפים על משהו בניגוד לנהלים הם משהו שהפך להיות שגרה. זה לא טבעי ולא נורמלי. סטנדרט רפואי זה משהו שצריך להיות בלי קשר לבנימין נתניהו".

"היה צריך לחשוב איך עושים את הטקס בצורה עדינה"

לקראת סיום השיחה התייחסה להחלטת השרה מירי רגב לקיים את טקס המשואות ללא קהל: "יש נוהל קיים, ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים היא האחראית על הטקס, כחלק משלטון הנאמנות שנתניהו מנסה לכונן פה - כל שר חושב שסמלי המדינה וטקסים הם שלו בטאבו".

לדבריה, "מירי רגב הפקיעה את הטקס לעצמה מאז שהייתה שרת תרבות. הטקס הוא לא של מישהו, הוא של המדינה. מי שעושה טקס למען במה פוליטית לראש הממשלה כדי למנוע כל ביקורת, לא מבין מה זו דמוקרטיה. יותר מזה, כחלק מהצילומים לטקס בחזרות מדמים את אתרי הטבח דרך ריקודים, אפילו רצו לדמות חטיפת גופה, מופע גרוטסקי ומחפיר שאין לו שום רגישות למשפחות השכול".

"השנה הזו היא שנה חריגה. כחלק מהסרת האשמה והאחריות מתעלמים מזה שאנחנו בעיצומו של האירוע הקיצוני מאז קום המדינה. אני חושבת שהיה צריך לחשוב איך עושים את הטקס בצורה עדינה ומכבדת שמותאמת לסיטואציה", טענה. 

16/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ נעמה לזימי
ח"כ נעמה לזימי  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris