אודי סגל וענת דוידוב

"משפחות מתפרקות, אין לאן לחזור - חג חירות זה לא"

ענת דוידוב על התחושות בצל המלחמה: "חבל ארץ מקסים בתקופה הכי יפה של השנה, הרוס" • סגל על המתיחות מול איראן: "הרצון בתגובה מיידית הוא טבעי"


בפתח התוכנית התייחסו אודי סגל וענת דוידוב לעדכונים מהמלחמה הקשה, שזהו יומה ה־194 ולמתיחות מול איראן על רקע המתקפה שאירעה בסוף השבוע.

"ימים בין שמחת תורה לפסח, עשרות אלפים מפוזרים בכל הארץ, חלקם עדיין בבתי מלון, בחדרים צפופים, כבר יותר מחצי שנה בתנאים קשים מאוד, ילדים, קשישים, חיות מחמד", אמרה דוידוב והוסיפה: "משפחות מתפרקות, אין לאן לחזור, וחבל ארץ מקסים בתקופה הכי יפה של השנה, הרוס - גם כלכלית, גם נפשית ומופגז, ולא ייאמן שראשי היישובים צריכים עדיין להתחנן לתוכנית שיקום לצפון המדהים הזה, הנפלא הזה. חג חירות זה לא".

"לא הבנו שאיראן משנה את הדיסקט שלה"

בהמשך הביע סגל את דעתו על המצב: "זה מצטרף לתחושת ההמתנה בכלל לעזה ולהמתנה לשיקום וגם התגובה למהלך האיראני. צריך לומר שהרצון בתגובה מיידית הוא טבעי. ישראל הייתה צריכה אולי להגיב ממש תוך כדי המתקפה, אבל הלחץ הפנימי בממשלה להגיב באופן עוצמתי מול איראן, למרות שהוא מוצדק ברמה האסטרטגית בעיניי, הוא מבטא בעיקר חוסר אמון וחוסר ביטחון עצמי". 

"למה בעצם יש דרישה לתגובה מיידית? כי הפחד של חלק מהשרים שהם לא סומכים על עצמם ועל ראש הממשלה שיגיב בהמשך, כי הם חושבים שזה יימרח ולא יקרה, אבל פה צריך לחשוב באמת מה כושר התמרון של ישראל", הוסיף סגל.

לדבריו, "אם ההתערבות של איראן תוביל באמת לקואליציה בין־לאומית שמפעילה עליה לחץ, שמייצרת אולי עוד מדרגה כדי להשיג את המטרות שישראל לא הצליחה להשיג במלחמה, בין אם זה בלחץ על חמאס להחזרת חטופים, בין אם זה לחץ על חיזבאללה להימנע מהרחבת ההסלמה, אז כדאי להמתין ולתכנן ולחשוב, כי אנחנו לא הבנו שאיראן משנה את הדיסקט שלה, שהיא נכנסת לעימות ישיר במלחמה. אם צריכה להיות תגובה קשה, היא צריכה להיעשות מתוך מחשבה על היום שאחרי. הפעם זה היום שאחרי התגובה הישראלית, לא היום שאחרי הכיבוש בעזה והמכה שהנחתנו על חמאס בחצי השעה האחרונה". 

17/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב
ענת דוידוב  |  צילום: 103fm
Paris