סיון כהן

"ההצעה האחרונה הייתה עלולה לפורר את החברה"

ח"כ אלמוג כהן התייחס לניסיונות המשא ומתן לשחרור החטופים ולהצעה מהצד הישראלי: "אם האזרחים היו יודעים את מהותה, המדינה הייתה רועדת"


חבר הכנסת אלמוג כהן (עוצמה יהודית) שוחח עם סיון כהן ב־103fm על הניסיונות לשחרור החטופים במסגרת משא ומתן, זאת על רקע הטענות שנשמעות כי הממשלה לא עושה מספיק בנושא זה. 

"אם אזרחי מדינת ישראל היו יודעים את המהות של ההצעה האחרונה, המדינה פה הייתה רועדת. אני חושב שזה לא נכון לומר שמדינת ישראל לא עושה הכול כדי לשחרר את האחים שלנו. ההצעה האחרונה הייתה הצעה שעלולה לפורר את החברה הישראלית, ואני אומר את זה בפה מלא, עלולה לפורר את החברה הישראלית, אבל חמאס האכזרי והנאצי, לא מעניין אותו להשיב לנו את החטופים, גם לא מעניין אותו שאנחנו הורגים להם מחבלים בלי הפסקה בעזה, מה שמעניין אותם זה להיות שאהידים", אמר כהן. 

לגבי העדויות ב'עובדה' על עיכוב עסקה אפשרית טען: "אני מאוד מכבד ומעריך את התוכנית 'עובדה' ואת אילנה דיין, אבל אני מכבד יותר את מי שבא ואומר את הדברים כהווייתם, כמו שהוא, ולא מתחבא מאחורי עיוותי קול ואותיות ראשונות, שלא בטוח שזה אפילו שמם. אני לא יודע מי הם".

לדבריו, "אני מדבר עם האנשים כל הזמן בקשר רציף, עם אנשים בתוך המשא ומתן ועם אנשים בממשל האמריקני. אפילו בממשל האמריקני, אחרי ההצעה האחרונה, הם לא מצליחים להבין איך חמאס לא לוקח אותה. גם בממשל האמריקני נפלו הלסתות כשחמאס החזיר תשובה שלילית. מה עוד לתת? בואו ניתן להם את תל אביב".

בהמשך התייחס להמשך המלחמה והבהיר: "בסוף, התחנה הבאה היא רפיח, כולם מבינים שלרפיח אנחנו ניכנס". עם זאת, הסביר את העיכוב: "בסוף, ברפיח יש מעל 1.2 מיליון בני אדם. בלי שננקז אותם למקום כלשהו, בשעה הראשונה של פתיחת המבצע, המבצע ייעצר בעקבות כמויות של הרוגים שהם באלפים. אגב, אני לא אומר שאני בעד או נגד זה, זו עובדה מוגמרת".

18/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלמוג כהן
אלמוג כהן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris