מיכל דליות

מקלחת קרה

בנה בן השנתיים של המאזינה החל לפחד ממקלחות בעקבות פרכוסי חום שמהם סבל • מיכל דליות: "הקושי ייעלם כשלא יהיה צורך להתמודד עם זה"


המאזינה ששוחחה עם מיכל דליות בתוכניתה היא אם יחידנית לפעוט כבן שנתיים. "מאז שהיה תינוק, בני מאוד אהב להתקלח", סיפרה. "לפני כמה שבועות היו לו פרכוסי חום בעקבות חום מאוד גבוה, ונאלצתי להיכנס איתו לאמבטיה. מאז הוא מסרב להתקלח, אני אפילו לא מצליחה להכניס אותו לשם".

"אנחנו מבינות שהייתה פה חוויה מאוד קשה", השיבה מיכל בתגובה. "חום גבוה, ערפול חושים, מים שלא היו נעימים לו באותו רגע. המוח של בנך מחבר את חדר האמבטיה עם המים, ואין לזה שום קשר להיגיון. זה משהו עמוק. כל מה שאנו עושות כדי לנסות להכניס אותו לשם, זה בעצם סוג של הפעלת לחץ מבחינתו". 

בהמשך הציעה: "עזבי את האמבטיה. תעשי זאת בגיגית במטבח. אנחנו לא חיים במקום מלוכלך ועוד לא הולכים לים. נתקי את האמבטיה מהסיפור. הקושי ייעלם רק כשלא יהיה צורך להתמודד עם הדבר הזה. כרגע יש שם פחד ולחץ, הוא חושב שהאמבטיה היא דבר רע. הוא יפסיק לפחד ממנה כשלא ניקח אותו להיכרות עימה". 

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
19/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: Ingram Images
Paris