אודי סגל וענת דוידוב

"שר האוצר רוצה בחלק מהמקרים שיעבור כסף, עוצרים אותו הפקידים"

ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני תקף את זמן ההמתנה הרב לתקציבים לשיקוף העוטף: "אנחנו נאבקים יום־יום על תקציבים לדברים פעוטים"


יותר מחצי שנה מבוקר השבת השחורה ששינה כליל את המציאות בעוטף עזה, נחגוג בקרוב בעירבון מוגבל את חג הפסח. גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול, שוחח עם אודי סגל וענת דוידוב וסיפר על ההכנות לחג, בעוד החטופים עדיין מצויים בשבי חמאס. בהמשך תקף את התנהלות המדינה לנוכח הניסיון לשקם את האזור.

"זה לא חג פסח, הרבה מהיישובים עוד לא פה, גם ביישובים שחזרו אין חזרה מלאה", הודה. "אי אפשר להגיד שיהיה חג פסח כשהאנשים שלנו עוד כלואים שם, מעונים ונרצחים שם, והחיילים שלנו נאבקים על חייהם, גם החטופים. מאוד קשה לי עם החג. קרה פה סדום ועמורה, יציאת מצרים הייתה פחות חמורה, והם משחקים בפרוצדורות עם פקידים. לא נוכל להחזיר כך את התושבים הביתה. אני לא יודע איך אפשר לשנות את זה במדינה הזאת". 

עוד אמר, כי: "כבר חודש אין חדרים למשפחות שרוצות לבקר את משפחות הנרצחים, חדרים לחוסן למורים, רק בגלל פרוצדורה. אנחנו נאבקים יום־יום על תקציבים לדברים פעוטים. לפני ארבעה חודשים, חמישה חודשים, החליטו על בתי ספר עורפיים כדי שהילדים שלנו יוכלו לחזור. עד היום אנו נאבקים על הכסף שכבר הוצאנו. למה? פרוצדורה. אנחנו צריכים לשלם לקבלנים. כך כל דבר ודבר. שר האוצר בחלק מהמקרים נורא רוצה שיעבור הכסף, עוצרים אותו הפקידים מתחת". 

עריכה: מיכל קדוש 

21/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris