אודי סגל וענת דוידוב

"לנו זה לא טוב, הטורקים - האח הגדול של חמאס"

דיווח סעודי: הנהגת חמאס שוקלת מעבר מקטאר לטורקיה • סא"ל (מיל') אלון אביתר: "חושב שאלו ניסיונות של חמאס להפעיל לחץ על הקטארים"


אתמול (ש') דווח ב'וול סטריט ג'ורנל' כי במהלך הימים האחרונים החלה הלשכה המדינית של חמאס לבדוק את האפשרות לעזוב את קטאר לטובת מדינות כמו עומאן. בדיווח סעודי עלה כי גם טורקיה נשקלת בימים אלה כיעד למעבר מטה הארגון. סא"ל (מיל') אלון אביתר, פרשן לענייני ערבים ומומחה לזירה הפלסטינית, התייחס לפרסומים.

"אני חושב שמדובר באיזשהו מהלך פוליטי, ניסיון של הנהגת חמאס להפעיל לחץ על קטאר. הם רומזים שיש להם מתווכת שיותר נוח להם איתה - טורקיה", אמר. "אני חושב שאלו ניסיונות של חמאס לא לנטוש את קטאר ולהתחבר לטורקים, אלא להפעיל לחץ על הקטארים, שכנראה מנסים תחת הלחץ הגובר עליהם להיות מתווכים יותר אובייקטיבים לכאורה, אולי הקטארים מנסים לדחוק לפינה את הנהגת חמאס". 

עוד הוסיף כי "לנו זה לא טוב, לא שהקטארים הם אלטרנטיבה מצוינת, הם הוכיחו את עצמם עד כה רק בעסקה הראשונה, אבל הטורקים יותר גרועים. הקטארים עוד ניסו לספק תוצאות, הם לצורך העניין מתווך מוכר לנו, הטורקים הם האח הגדול של חמאס באופן מלא". 

עריכה: מיכל קדוש 

21/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חמאס
חמאס  |  צילום: עבד רחים חטיב/פלאש90
Paris