ינון מגל ובן כספית

"למי מחכים? לפי חצי שנה היית מכניס את צה"ל"

ראש מועצת מטולה דוד אזולאי תקף את התנהלות הממשלה על רקע המציאות המורכבת בצפון: "למה שדה התעופה בביירות פעיל כבר חצי שנה ואצלנו אין תושבים?"


הבוקר (א') נפתח יומה ה־199 של המלחמה, כשברקע ניצבת הפעילות ברצועת עזה, ההסלמה ההולכת וגוברת והחטופים שעדיין נמצאים בשבי חמאס. ראש מועצת מטולה דוד אזולאי שוחח עם ינון מגל וברק סרי וסיפר על מורת רוחו בעקבות המתרחש בצפון.

"אנחנו למעלה מחצי שנה נמצאים במעין מצור תחת שליטת חיזבאללה, בכל פעם שהוא רוצה הוא יורה ופוגע", זעק. "אנו היישוב היחיד בארץ שמוקף משלושה כיוונים בגבולות. הם פוגעים בבית ועוברים לבית הבא. זה עצוב שאין מענה לזה לא מהממשלה ולא מצה"ל, ואנו חיים במציאות כזו, עצובה ועגומה. לדעתי יש פה סוג של כאוס. שר הביטחון יושב אצלי במשרד, ואני מקבל תשובה 'כשאני אדע מה קורה גם אתם תדעו'. זו לא תשובה שאני מצפה לה משר ביטחון. ההנהגה המדינית חייבת לדעת מה הכיוונים, מה המטרות. את מי הרחיקו מהגבול? ההבדל בין להגיד ללעשות הוא שמיים וארץ. לא עושים כלום". 

בהמשך תקף: "מצפה שממשלת ישראל וצה"ל יעשו רצועת ביטחון מהגדר וצפונה. לפי חצי שנה היית מכניס את צה"ל. אנחנו עוד מעט חודשיים לא עושים כלום בדרום. חיל האוויר כבר מעל חודשיים פנוי לחלוטין, צריך להפיק לקחים. למי מחכים? למה שדה התעופה בביירות עדיין פעיל כבר חצי שנה, ואצלנו אין תושבים? אין פה דילמה בעיניי, כתושב הצפון שכל יום כל היום נמצא בכוננות ספיגה. בדרום לא קורה כלום, עם החטופים לא קורה כלום, בצפון לא קורה הרבה. אם היינו נשארים בבתינו, סביר להניח שכמות הטילים הייתה פוחתת ושצה"ל היה מסיר את האיום. אפשר לטפל בשתי חזיתות, בטח כשאנו לא עושים כלום בדרום". 

עריכה: מיכל קדוש 

21/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: מיכאל גלעדי/פלאש90
Paris