ינון מגל ובן כספית

"עידו היה נראה לי בן אדם חסין להכול"

רס"ר (מיל') עידו אביב ז"ל נפל במרכז רצועת עזה מאש כוחותינו • אחיו שקד שיתף: "הבנתי שאני לא יכול לכעוס על החייל שעשה זאת - אשמח לפגוש אותו"


רב סמל ראשון במילואים עידו אביב ז"ל, ששירת במסייעת של חיל השריון, נפל במהלך חג הפסח במרכז רצועת עזה מאש כוחותינו. אחיו שקד אביב שוחח עם ינון מגל ובן כספית ב־103fm, שיתף בכאבו העמוק וסיפר על דמותו של הלוחם האמיץ.   

לדבריו, "הסבירו לנו שהטנק ראה תנועה באחד הבניינים, חשב שזה האויב וירה עליהם. אני הגבתי לזה רע מאוד, אבל הבנתי אחרי זה שאני לא יכול לכעוס על החייל שעשה את זה - אני בטוח שהוא חווה עכשיו כאב לא נורמלי, בדיוק כמונו. כעסתי בטירוף כי זה נראה לי בזבוז, שהלך לי אח לחינם. הוא היה נראה לי בן אדם חסין להכול, ככה אני ראיתי אותו, אבל כנראה זה לא היה תלוי בו".  

בהמשך סיפר כי "עידו היה אחד הגולשים הכי נערצים שיש, תמיד הערצתי אותו. הוא האח הבכור ואני האח הקטן - אנחנו שלושה. עידו עשה טיול של כממעט שנה בחו"ל, הוא חרש את כל העולם. הוא היה בן אדם צנוע שחי את החיים שלו בשקט". כשנשאל אם ברצונו לפגוש את החייל שירה על אחיו בשוגג, שקד השיב: "אני אשמח לפגוש אותו כי אני בטוח שקשה לו מאוד, אני רוצה שנכאב ביחד, אבל אני לא יודע אם זה יצא לפועל".   

01/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עידו אביב ז"ל
עידו אביב ז"ל  |  צילום: דובר צה"ל
Paris