בן כספית ואריה אלדד

הדיון בחוק הגיוס: "צריך לאפשר לממשלה לייצג את עצמה"

היועמ"שית מתנגדת לאפשר לכל משרדי הממשלה לקבל ייצוג עצמאי בנושא חוק זה • ח"כ משה סעדה: "העניין יגיע בסוף לפתחו של בג"ץ, זו מהומה על לא מאומה"


המשנה ליועצת המשפטית לממשלה ד"ר גיל לימון כתב היום (ד') למזכיר הממשלה במכתב מפורט כי הממשלה רשאית לקבל ייצוג נפרד בבג"ץ בסוגיית חוק הגיוס, אך רק לעמדתה שלה ולא לשאר משרדי הממשלה הנוגעים בנושא. חבר הכנסת משה סעדה (הליכוד) התייחס לדברים. 

"היועמ"שית בעצמה סברה, מה שנכון, שצריך לאפשר לממשלה לייצג את עצמה בנושא הזה", אמר. "אחרי שהיא כבר אישרה את זה, וזו לא פעם ראשונה שזה קורה, היא אומרת שההיתר זה רק לזה ולא לזה. הממשלה חשבה אחרת, והיא חושבת אחרת. העניין יגיע בסוף לפתחו של בג"ץ, ומקובל עלינו שהוא הפוסק האחרון בנושא הזה. זו מהומה על לא מאומה". 

עוד הוסיף בהמשך דבריו כי "זו פסאדה שכאילו בהרב־מיארה נתנה לממשלה לייצג את עצמה, אבל בתור עורך הדין שלנו היא שמה שומר מטעמה. זה לא יעבור בג"ץ, וזה מובהק. כשהיא אומרת 'כן תייצגו אבל באופן חלקי', זה לא רציני". 

"לפני מספר חודשים כתבתי מכתב לראש הממשלה על כך שכרגע המצב השתנה, ושעם ישראל חייב שכולם ישאו תחת העול", הבהיר ח"כ סעדה. "זו חובה ערכית שלנו ושל החרדים. זה לא רק חרדים שלא מתגייסים, יש 10 אחוזים מהציבור שלא מתגייס כי לא בא לו. החרדים צריכים להבין שנפל דבר בישראל, הילדים שלי ושלכם לא יכולים לשאת את האלונקה לבד. ברור לי שחל שינוי, זה גם ברור להם". 

עריכה: מיכל קדוש 

01/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


משה סעדה
משה סעדה  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris