איפה הכסף
עם ענת דוידוב

'וויז אייר' הודיעה על ביטול מספר קווים מישראל

יניב לאניס, מייסד קבוצת הפייסבוק 'טיסות סודיות', התייחס להודעה של חברת הלואו קוסט: "קשה לי שלא להבין אותם"


ענקית הלואו קוסט 'וויז אייר' הודיעה היום (ה') על ביטול מספר קווים מישראל לכל עונת הקיץ. יניב לאניס, מייסד קבוצת הפייסבוק 'טיסות סודיות', שוחח על כך עם אריה מליניאק וליאת רון ב־103fm. 

"וויז אייר ביטלו ארבעה או חמישה קווים לכל עונת הקיץ, ובנוסף צמצמו את תדירות הטיסות שלהם מכמה ערים באירופה. אם היה להם שבע-שמונה טיסות בשבוע, אז הם הולכים לעשות רק ארבע פעמים בשבוע. אם היה להם פעמיים ביום ללונדון, אז הם הולכים לעשות רק פעם אחת", סיפר. 

האם יש זכויות לרוכשי הכרטיסים?
"יש לנו חוקים במדינה, והחוק מתיר לחברות התעופה לעשות את זה כל עוד היא מודיעה 14 ימים מראש ומחזירה את כל הכסף. לדעתי, זה כמובן לא מספיק".

עם זאת ציין: "קשה לי שלא להבין את חברת התעופה כאן. לא מדובר כאן בצוותים שצריכים ללון בארץ, אלה חברות זרות בטיסות קצרות, הם בכלל לא ישנים בארץ. בחוסר יציבות שאנו רואים כרגע, במיוחד לאור השבועות האחרונים ומה שהיה פה עם איראן, אלו לא כאבי ראש שחברות התעופה מעוניינות בהם. רואים את זה בחברות תעופה נוספות שאפילו לא פועלות חצי כוח או רבע כוח, הן אמרו - 'חפשו אותנו בספטמבר או באוקטובר', אנחנו כרגע לא מגיעים. צריך לזכור שמי שקנה את הכרטיס ב־5 באוקטובר, לא הוא ולא חברת התעופה ידעו מה יהיה פה בקיץ. אני גם בטוח שיש הרבה נוסעים שבתקופה הזאת בכלל גם לא רוצים לטוס".

02/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולמים אין קשר לנאמר
למצולמים אין קשר לנאמר  |  צילום: יוסי אלוני/פלאש90
Paris