בן כספית ואריה אלדד

"היה מטח שבחיים שלי לא הרגשתי"

מרדכי יונסי, תושב קריית שמונה שביתו נפגע ממטח הטילים: "יצאתי מהממ"ד אחרי עשר דקות, שוב היה מטח, חזרתי לחדר הביטחון ושמעתי זכוכיות מתנפצות"


מרדכי יונסי, תושב קריית שמונה אשר ביתו נפגע היום (א') ממטח הטילים, שיתף את בן כספית ואריה אלדד בתחושותיו הקשות לאחר שבעה חודשי לחימה.

"כבר נמאס לנו, זה נמרח כמו מסטיק, לא נעים לנו להיות בבית מלון, עם חדרים קטנים, עם לחץ של כל התושבים, באנו לעשות שבת בקריית שמונה, להריח את הבית, לאכול את האוכל של אשתי, התגעגענו אליו. עשינו שבת", סיפר. 

לדבריו, "במוצאי שבת הבטן שלי אמרה לי 'משהו לא טוב קורה'. אמרתי לאשתי, 'קחי את האוטו עם הבנות, סעו בחזרה, אני נשאר פה'. נשארתי עם הבן שלי הקטן שהוא חייל בעזה, העברנו את הלילה ובבוקר הוא נסע לכיוון עזה, אני נשארתי פה. במשך היום הכנתי לי כוס קפה בפינת האוכל, איך שהתחלתי לשתות היה מטח שבחיים שלי לא הרגשתי מטח כזה. רצתי לחדר הביטחון, חיכיתי שם 10 דקות עד שנרגע, אמרתי, 'אצא חזרה לראות מה העניינים', איך שחזרתי - מטח יותר חזק".

המשיך ואמר: "חזרתי בחזרה בריצה לחדר ביטחון ושמעתי את כל הזכוכיות מתנפצות. כל החלונות של הבית נשברו לי, הדלת של הכניסה, הפרגולה, גג הרעפים, הכול עף. אני מחכה שיבואו לפחות לאטום את הבית ואני אצא מפה, אני לא יכול להיות פה. כל החלונות שלי, הכול פרוץ, ודלת הכניסה התפרקה. המשקוף התפרק לי. אני מחכה שיבואו לעשות את זה ואני אעזוב פה, וגם עכשיו, בלי שום קשר, התחיל גשם רציני פה, לא נעים".

אתם מקבלים איזשהו פיצוי מהמדינה?
"אף אחד לא מקבל שום דבר. מי שהתפנה בכוחות עצמו, הלך למשפחה או חברים, מפצים אותו. מי שמפונה לבית מלון, לא מקבל שקל".

יש לך כבר שכנים? חברים בקריית שמונה שאומרים 'אני לשם לא חוזר'?
"כן, המון אומרים, אבל אתה יודע, הם אומרים, לא נראה לי שזה יהיה בר ביצוע. אסון אם יעזבו, אני במו עיניי ראיתי משאיות שמעמיסות בתים ויוצאות מקריית שמונה".

עריכה: אמיתי דואק

05/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הריסות בקריית שמונה
הריסות בקריית שמונה  |  צילום: אייל מרגולין/פלאש90
Paris