אודי סגל וענת דוידוב

שיגור הכטב"ם למטולה: 2 חיילים נהרגו

חייל נוסף נפצע קל כתוצאה מירי חיזבאללה אל עבר המושבה • אבי אשכנזי ('מעריב') דיווח • על הזירה הדרומית: "רפיח הפכה לסמל שקצת יצא מפרופורציות"


הבוקר (ג') הותר לפרסום כי שני לוחמי צה"ל, רס"ר (מיל') דן קמחג'י, בן 31 מכפר האורנים, ורס"ר (מיל') נחמן נתן הרץ, בן 31 מאלעזר, נהרגו אתמול (ב') מפגיעת כטב"ם הנפץ ששיגר ארגון הטרור חיזבאללה לאזור מטולה. הכתב הצבאי אבי אשכנזי ('מעריב') הביא פרטים נוספים על הידיעה.  

"אנחנו מדברים על מה שדובר צה"ל מתיר לפני דקות לפרסום, שני חיילי מילואים נהרגו אתמול בהתקפת כטב"ם נפץ במטולה", תיאר. "באזור השעה 12:00 מחבלי חיזבאללה משגרים כטב"ם לעבר המושבה מטולה, מספר לוחמים נפגעים, מותם של שניים נקבע בשטח. פצוע שלישי טופל בשטח". 

על הפעילות הצבאית ברפיח על רקע המשא ומתן לעסקת חטופים אמר: "מייד לאחר ישיבת הקבינט שבה הוחלט להסלים את התקיפות אל עבר רפיח במטרה להאיץ את יציאת התושבים ולהבהיר לחמאס שאנו נחושים להמשיך במבצע עד שיסכימו לשחרור החטופים. על פי דיווחים פלסטיניים, נרשמה חציית כוחות ישראלים לעבר המרחב המזרחי של רפיח. לצה"ל יש נוהל סיר לחץ. כשרוצים להפעיל לחץ על חשוד בתוך מבנה, מתחילים להפעיל לחץ. אני חושב שזה סיר לחץ על אוכלוסייה גדולה יותר. המטרה היא כפולה - לנקות את השטח מבלתי מעורבים ולהפעיל לחץ על סינוואר וחבר מרעיו. גם בישראל אומרים בקבינט וגם דרגי המקצוע אמרו שיש שם תשובה חיובית, אך באבל הזה יש הרבה מאוד סייגים שלא מתיישבים עם מה שהמצרים אומרים בהתחלה". 

"האם בסוף רפיח זה מה שישנה? לא יודע לומר", הבהיר. "אין שם משהו אסטרטגי שישנה את המשוואה וידחק את חמאס לקיר. נכון לעכשיו, זה אחד הקלפים האחרונים שנשארו לישראל. אני חושב שרפיח הפכה להיות סמל שקצת יצא מפרופורציות. ספק רק אם היא באמת תכריע את המערכה הכוללת של מלחמת חרבות ברזל". 

עריכה: מיכל קדוש 

07/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: אייל מרגולין/פלאש90
Paris