אראל סג"ל

רפיח - לאן?

אראל: "הלכו פה אחד למבצע ברפיח, מבינים שחמאס לא מוכן לעסקה נורמלית" • יריב: "האם זה הזמן הנכון להיכנס? התשובה היא לא - זה מסכן את החטופים"


הבוקר (ג'), על רקע התקיפה ברפיח, נמסר מלשכת ראש הממשלה כי קבינט המלחמה החליט 'פה אחד' להמשיך לפעול ברצועה למרות המגעים לעסקת שחרור חטופים. בפתח התוכנית אראל סג"ל והמגיש האורח יריב אופנהיימר דנו בכך.

לדבריו של אראל, "האמריקנים והמצרים ניסו לתפור אותנו. האמריקנים רוצים למכור נשק לסעודיה ועל הדרך מוכנים להקריב את ישראל בזה שחמאס נשאר בשלטון. אם אנחנו לא מסיימים את המלחמה כשסינוואר, ראשו מוגש על מגש, עד אז אי אפשר יהיה להחזיר את האנשים לעוטף, לא להחזיר חטופים, וחמאס ישלוט בעזה".

באשר לתקיפה ברפיח הוסיף סג"ל כי "התקבלה החלטה פה אחד, גם האנשים שמוכנים להתפשר הלכו על הדבר הזה, מכאן אתה למד שההצעה היא ספין. הם הלכו פה אחד למבצע ברפיח. גם הם מבינים שבסופו של דבר חמאס לא מוכן להיכנס לעסקה נורמלית, וזו עסקה שמסכנת את ישראל".

אופנהיימר השיב וציין כי "לגבי השאלה האם זה הזמן הנכון להיכנס לרפיח - התשובה שלי היא לא, אתה מסכן את החטופים. הפקודה שאנשים מקבלים, שמשמעותה היא הפקרת החטופים, היא דגל שחור. לא התכוונתי שאנשים יסרבו פקודה".

07/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג"ל ויריב אופנהיימר
אראל סג"ל ויריב אופנהיימר  |  צילום: 103fm
Paris