מילים ולחן

נחום היימן - הגרסה הלועזית

לציון 90 שנה להולדתו של המלחין נחצ'ה היימן, סקר דודי פטימר את הגרסאות הלועזיות המפתיעות ללחניו הידועים • בלעדי לדיגיטל של 103fm


מילים ולחן - עם דודי פטימר

השבוע מציינים את יום הולדתו ה-90 של המוזיקאי והמלחין נחום (נחצ'ה) היימן, מגדולי היוצרים בזמר העברי וחתן פרס ישראל בתחום זה, שהלך לעולמו ב-2016.

היימן חתום על נכסי צאן וברזל רבים בזמר העברי, בהם: 'שיר אהבה ישן', 'חופים', 'החול יזכור', 'כמו צמח בר', '"אילו כל האוהבים', 'את ואני והרוח', 'רק הד קולך'", 'פוגה קטנה', 'אנשי הגשם', 'שיר למענך', 'כמו ציפור מטורפת', 'ארץ שבעת המינים' ו'שירים עד כאן'.

בפרק זה של 'מילים ולחן' בחר דודי פטימר לצאת למסע אל הגרסאות הלועזיות המפתיעות שהלחין היימן למיטב האמנים הבינלאומיים, דוגמת מארי לאפורה, סרז' לאמה, טוני בנט, ננה מושקורי, מייק ברנט, דליה לביא וריקה זראי, בהן כמה שירים שמוכרים יותר בעברית, בצירוף הסיפורים הלא ידועים מאחורי שיתופי הפעולה הללו שלו, בין היתר עם דיויד בואי שכתב טקסט לאחד מלחניו.

הפודקאסט 'מילים ולחן' לוקח אותנו למסע בעקבות התופעות, הסיפורים, השירים והאמנים שעיצבו את הפסקול הישראלי לאורך שנותיו. דודי פטימר הוא עיתונאי וחוקר מוזיקה, יוזם פרויקט תיעוד המוזיקה הישראלית דודיפדיה.

לכל הפרקים של הפודקאסט לחצו כאן.

07/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


נחום היימן
נחום היימן  |  צילום: יוסי אלוני
Paris