אודי סגל וענת דוידוב

האם יעדי הממשלה ריאליים?

איתן כבל: "אין משימה אחת שרה"מ הציב בפני אזרחי המדינה ועמדנו בה" • קרן ברק: "לא הגיוני שלפחות ביעד שלא יהיו טילים על דרום הארץ לא עומדים"


איתן כבל, פרשן פוליטי ולשעבר שר מטעם העבודה, וקרן ברק, יועצת אסטרטגית ולשעבר חברת כנסת מטעם הליכוד, התייחסו למצב הנוכחי על רקע המבצע ברפיח.

"צריך לזכור שראש הממשלה והפיקוד הבכיר הציבו יעד של מיטוט וחיסול חמאס", הדגיש כבל והוסיף: "אלו דברים שבלוח הזמנים הזה לא יכולים להתקיים. התחושה שנותנים, ש'זה רק עניין של זמן', מייצרת תסכולים עוד יותר גדולים ואת התחושה ששום דבר לא קרה". לדבריו, "אין משימה אחת שראש הממשלה הציב בפני אזרחי המדינה ועמדנו בזה".

ברק אמרה: "ראשי הערים של הדרום, הם ברובם מהליכוד, והם אמרו שהם רוצים לוותר על מיגוניות. רוצים שנעקור את הבעיה מהשורש. אני רוצה להזכיר להם את זה". לטענתה, "החוכמה היא לשים יעדים ריאליים ולעמוד בהם. ייתכן שבעת ההיא חשבו שזה כן יקרה". עם זאת הבהירה: "זה לא הגיוני שלפחות ביעד הזה שלא יהיו טילים על דרום הארץ, לא עומדים".

"נתניהו מבין שברגע שהולכים לבחירות הוא בוודאות לא יהיה רה"מ הבא"

בהמשך הפרשנים הביעו את דעתם על הסקרים האחרונים. כבל טען כי "נתניהו מבין שברגע שהולכים לבחירות הוא בוודאות לא יהיה ראש הממשלה הבא. הוא שבוי של הסיטואציה ובעצם שובה את אזרחי מדינת ישראל. לדעתי יציאת נתניהו מהפוליטיקה דווקא תחזק את הימין". ברק השיבה: "לא חושבת שנתניהו הולך לשום מקום".

08/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אודי סגל וענת דוידוב
אודי סגל וענת דוידוב  |  צילומים: 103fm
Paris