אודי סגל וענת דוידוב

פוסט טראומה? אתם לא לבד

פרופ' רבקה תובל משיח, הפסיכולוגית הראשית בנט"ל, על ההתמודדות עם הטראומה שהגיעה בעקבות טבח 7 באוקטובר: "יש לא מעט אנשים שממשיכים בחייהם"


פרופ' רבקה תובל משיח, הפסיכולוגית הראשית בנט"ל ומומחית לטראומה ומצבי משבר במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן, שוחחה עם ענת דוידוב ואודי סגל ב־103fm לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל והביעה את דעתה באשר להתמודדות עם הטראומה שהגיעה בעקבות טבח 7 באוקטובר. 

לדבריה, "אנחנו בחודשים האחרונים מאז השביעי באוקטובר קולטים הרבה מאוד אנשי, קהילות במצוקה, המכסה הטיפולית שלנו גדלה בקהילות שונות, זה אחר מכל מה שאני מכירה, אנחנו מדברים על כיפור, ומדברים על הגלים, בצורה שהבוגרים יותר מדברים על מלחמת יום הכיפורים, מעגלי החשיפה, כמו אפקט אדוה, אדם אחד נהרג, נפל, חטוף, ויש בני משפחה והורים ותכפילי את זה במצב הפצועים, יש השלכות ואלה יהיו השלכות להרבה מאוד שנים".

בהמשך הוסיפה כי "יש לא מעט אנשים שמגיעים אלינו, ואחרי 12 מפגשים, הם ממש בסדר - הם ממשיכים בחייהם. מנקודת מבט טיפולית יש אנשים שצריכים התערבות קלה ומהירה, הם באים מוקדם ומטפלים מוקדם. יש יותר מודעות, נדע בעוד שנתיים שלוש כמה זה השפיע, אבל ברמה המידית המודעות מאפשרת לאנשים לחזור לחיים יותר מוקדם".

12/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אודי סגל וענת דוידוב
אודי סגל וענת דוידוב  |  צילומים: 103fm
Paris