אראל סג"ל

"אין לי מילה אחרת אלא להגיד שמדובר בפשיסט"

עו"ד דוד פטר, חוקר בפורום קהלת, הגיב לקריאה של אלוף (מיל') גדי שמני לחקור את הפורום: "מדובר בגנרל שקורא להשתמש במשטרה חשאית כנגד אזרחים"


אלוף (מיל') גדי שמני, מפקד אוגדת עזה לשעבר, טען באירוע 'שבתרבות' בסוף השבוע האחרון כי על השב"כ לחקור את פורום קהלת בטענה לפגיעה באינטרסים של מדינת ישראל. עו"ד דוד פטר (פורום קהלת) הגיב לדברים. 

"אני בדרך כלל מתנסח בזהירות, אך הפעם אין לי מילה אחרת אלא להגיד שמדובר בפשיסט", הבהיר. "מדובר בגנרל שקורא להשתמש במשטרה חשאית כנגד אזרחים שפשוט כותבים דברים שהוא לא אוהב. זה בסדר גמור לא להסכים. אלו החיים שלו, אך לקרוא להשתמש במשטרה חשאית כנגד אזרחים שאתה לא מסכים איתם, ולעשות את זה בארשת של אדם שמבין עניין ביטחוני, זו בדיחה. הסיפור החשוב הוא לא מה הוא אמר, כל אזרח עם גרם של תרבות דמוקרטית סולד מהדבר הזה. הסיפור האמיתי הוא שמני". 

עוד הוסיף: "תשאלו את עצמכם איך אדם ששירת את הצד השני בסוגיה הכי עמוקה בליבת הביטחון הלאומי שלנו וייעץ כיצד להרגיע את ההתנגדות הביטחונית בישראל להקמת מדינה פלסטינית מטר מכפר סבא, מעז עוד להראות את פניו. בואו נדבר קודם כול על ההפעלות הזרות של שמני ובכירי מערכת הביטחון. כל הדוחות של הפורום מוגשים לרשם העמותות כדין, הכול נעשה כדין. אם תעקבו מפרוץ המלחמה אחרי הפעילות שלי אישית בתחום המשפט הבין־לאומי ואחרי בכירי הביטחון, תחליטו מי חשוד בהיותו סוכן זר ומי ציוני נאמן". 

"אנחנו רואים פה שיטה", הבהיר עו"ד פטר. "כשיאיר גולן מכנה את 'ערוץ 14' סכין בגב האומה, וכולנו יודעים מאיפה הביטוי הזה מגיע ומי השתמש בו, וכאשר סגרו את 'ערוץ 7' פה אחד על ידי השב"כ, וכאשר אנו רואים את שמני מציע להפיל עליי או על חבריי משטרה חשאית, אנו עדים לקריסתה של התרבות הדמוקרטית, וזה מגיע מהאליטה. זה דבר מסוכן ביותר. זו סכנה קיומית למדינת ישראל". 

עריכה: מיכל קדוש 

12/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גדי שמני
גדי שמני  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris