אודי סגל וענת דוידוב

"היום זה לא היום של עמנואל ואיתי, זה היום שלנו"

הרב שמואל מורנו, אחיו של סא"ל עמנואל מורנו ז"ל ואחיינו של רס"ר (מיל') איתי שלמה מורנו שנפל במהלך המלחמה: "זכיתי לחתן את איתי"


סא"ל עמנואל מורנו ז"ל, קצין מעוטר בסיירת מטכ"ל, נפל בסיום מלחמת לבנון השנייה והפך לאחר מותו לראשון שעדיין לא הוצגה תמונתו מאז נפילתו ב־2006 לנוכח תפקידו הרגיש. ב־11 באוקטובר, מעט אחרי בוקר השבת השחורה, נפל בן אחיו רס"ר (מיל') איתי שלמה מורנו, לוחם מגלן שבעוצבת הקומנדו, בגיל 24. 

הרב שמואל מורנו, אחיו של עמנואל ז"ל ואחיינו של איתי ז"ל, סיפר על הכאב הגדול: "אני זכיתי לחתן אותו לפני שנתיים. זכיתי ביום לידתו לקבל טלפון על השם, אז הם חשבו על איתי. הם הזכירו לי ש'אם אשכחך ירושלים, תשכח ימיני' זה ראשי תיבות איתי. כל כולו אהבת ארץ ישראל, עם ישראל, תורת ישראל בצורה הכי פשוטה והכי צנועה".

המשיך ואמר: "הוא היה נראה כמו אריה שלא נראה שפחד או ייבהל ממשהו אפילו ברגע האחרון של חייו. כל כולו היה בצניעות מאוד גדולה, פשוט פרק מהג'יפ והציל את חבריו. בלוויה באו האימהות של החברים שהמשיכו להילחם בשטח ואמרו לנו שהילדים אמרו להם לומר למשפחה, למשפחת קסטיאל ומורנו, בעצם זה החבר שלו שנהרג יחד איתו בקרב, שהם חיים בזכותם, כי פשוט בלי להתבלבל ממש השליכו את חייהם מנגד ומסירות הנפש וההקרבה הייתה בעצם משהו שכנראה קדם לו. אני טוען שהאנשים האלה זה לא שהם נהרגו כי הם קדושים, אלא הפוך. כנראה כי הם היו מיוחדים וקדושים הם נלקחו איתנו בצורה הזאת. היום זה לא היום של עמנואל, לא של איתי, זה היום שלנו".

לאחר מכן שיתף מורנו כי "פגשתי מילואימניק שאמר לי שכשהם נכנסו לעזה, אז ישב לידו מישהו שאמר לו 'אני מפחד להיפגע, אני מפחד למות', אחרי חודש וחצי של לחימה, הוא אמר לו 'תדע לך שאני כבר לא מפחד למות. כשנכנסתי לעזה חשבתי שנולדתי לעולם הזה בשבילי, אחרי חודש וחצי שאני נלחם בשביל עם, אני מבין שאם אני חי בשביל עמי קודם, אין לי מה לפחד על עצמי'".

בהמשך סיפר על אירוע 'ברית האחדות והתקווה' שייערך מחר (ג') ב־18:00 בלטרון: "ממש ברית אחדות ותקווה וזה הולך ביחד כי התקווה היא האחדות".

13/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רס"ר (מיל') איתי שלמה מורנו
רס"ר (מיל') איתי שלמה מורנו  |  צילום: דובר צה"ל
Paris