איריס קול

"לא גדלנו ביחד, אבל הכרנו ביציע"

המפיק שמואל בן סימון שיתף בסיפור החברות עם סמ"ר שון כרמלי ז"ל שהתחיל במגרש הכדורגל: "הוא היה מאוד ציוני, אמר 'אני חייב להגן על המדינה הזאת'"


לרגל יום הזיכרון, איריס קול שוחחה בתוכנית מיוחדת עם אנשי 103fm ששיתפו בסיפורם האישי על קרוב אליהם שנפל בקרב. המפיק שמואל בן סימון סיפר על חברו סמ"ר שון כרמלי, שנפל בקרב במבצע צוק איתן. 

"את שון הכרתי ביציע האוהדים של מכבי חיפה. לא הייתה לנו היכרות מוקדמת, לא גדלנו ביחד, אבל הכרנו ביציע. אפשר להגיד שחנכנו אותו ביציע. הוא היה ילד שעלה מארה"ב, בקושי דיבר עברית", סיפר שמואל. 

"הוא היה מאוד ציוני. אמר 'אני חייב לשרת ולהגן על המדינה הזאת'. והכרנו ביציע והתחלנו לדבר ולהבין שיש לנו תחומי עניין משותפים. לקחתי אותו למשחקים, ארוחות שבת, טיולים בארץ, אפילו פעם אחת טסנו לבולגריה ביחד. היינו חברים טובים. זה מצחיק לחשוב שהכרתי אותו רק דרך קבוצת כדורגל, אבל זה מרגיש כאילו הכרתי אותו כל החיים", הוסיף שמואל. 

בהמשך התייחס לסיפור נפילתו של כרמלי: "שון לא היה אמור להיכנס לעזה. הוא נקע את הרגל שבועיים לפני הכניסה, והוא אמר 'אני נכנס. אין שום סיכוי שאני לא נכנס'. התחיל המבצע ושמועות רצו, והיה את אותו יום נוראי, שמענו על כוח של גולני שנתקל בסג'עייה. ניסינו להבין מי, אף אחד לא באמת ידע, ובערב של אותו יום כבר הבנו שזה הוא".

"אמרנו 'אנחנו החברים חייבים לעשות לו הלוויה כי הוא חייל בודד. לא חשבנו שיבואו אנשים. עשינו לו את ההלוויה הכי מפוארת שאנחנו יכולים לעשות, ורשמנו בכל הקבוצות האפשריות ולא ידענו כמה יבואו. הלכנו להלוויה והיו פקקי ענק, הגענו וכולם הגיעו עם צעיפים, אוהדים של קבוצות אחרות ואוהדים שלנו, יציע שלם הגיע ללוות אותו וכולם בכו. אומנם הוא היה חייל בודד, אבל כל המדינה באה ללוות אותו. כולם הלכו איתו", שיתף. 

13/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שון כרמלי ז"ל
שון כרמלי ז"ל  |  צילום: אתר יזכור
Paris