איריס קול

"שבועיים לפני שנפל, אמר שהחליט לפרוש מ'הכוכב הבא'"

עורך הדיגיטל דוד זבולוני סיפר על חברו סרן שאולי גרינגליק ז"ל שהחליט לוותר על השתתפות ב'כוכב הבא' ולהתגייס למילואים: "ניסיתי לשכנעו שזו טעות"


לרגל יום הזיכרון, איריס קול שוחחה בתוכנית מיוחדת עם אנשי 103fm ששיתפו בסיפורם האישי על קרוב אליהם שנפל בקרב. עורך הדיגיטל דוד זבולוני שיתף בסיפור של חברו סרן שאולי גרינגליק, שהתגייס למילואים, נפל בקרב בצפון רצועת עזה בדצמבר 2023 וזכור לכולם מהאודישן הבלתי נשכח שערך ב'כוכב הבא'. מספר שבועות לאחר מכן הוא נפל בקרב. 

"אני זכיתי להכיר את שאולי לפני שלוש-ארבע שנים דרך חברה משותפת, מאז הוא נכנס לי ללב. לפעמים אתה נפגש עם מישהו ומייד יש קליק, חיבור מיידי. הוא ידע שהוא רוצה להיות זמר והקדיש את רוב זמנו כדי להפוך לזמר ולהגשים את החלום. אני זוכר שהוא כתב שהוא התקבל לאודישנים, התרגשנו נורא ואז באמת פרצה המלחמה", סיפר. 

"בהתחלה לא גייסו אותו, והמשפחה מספרת שהוא השתגע, שפשוט הוא איבד את זה. הוא עלה על מדים, במשך שבוע ימים הוא הסתובב בבית על מדים, הלך לישון עם מדים, כל יום דפק בדלת של המפקד עד שבאמת הסכימו לגייס אותו", ציין. 

הוא למעשה יכול היה בכלל לא להגיע למילואים במלחמה?
"נכון, הוא רצה. היה שם מתוך רצון, מתוך אמונה שזה המקום שלו וזה מה שהוא צריך לעשות, ואז הוא התלבט אם להגיע לאודישן (ב'כוכב הבא'), כי זה כבר היה במלחמה, בזמן המלחמה. הוא הגיע על מדים. כשהאודישן שודר, הוא היה בתוך עזה, הוא לא צפה בזה בלייב. אני זוכר שכתבתי לו ולא הבנתי למה הוא לא עונה, ואז פשוט הבנתי שהוא לא מול הטלוויזיה אלא במקום אחר". 

"שבועיים לפני שהוא נפל, הוא התקשר אליי ואמר לי שהוא החליט להגשים חלום אחר, והוא החליט לפרוש מ'הכוכב הבא' כי הוא רוצה להמשיך להילחם בעזה יחד עם החברים שלו. אני לא הבנתי אותו, עד היום אני לא כל כך מבין אותו. ניסיתי לשכנע אותו שלא, שזאת טעות", הדגיש. 

הוא רצה להיכנס לקבע או שהוא רצה להמשיך להילחם?
"הוא יכול היה לצאת, ומתוך רצון הוא אמר לי 'סבא של חבר נפטר והוא לא יכול היה להגיע להלוויה, אימא של חבר עוברת טיפולים כימותרפיים ולא יכול להגיע לבית החולים, איך אני אצא? עם איזו תחושה אני אלך לאודישנים?'. תחושת שליחות שאני בחיים לא ראיתי ולא פגשתי ולא הכרתי. ממש תחושת שליחות, ממש תחושה שזה המקום וזה הזמן הנכון, והוא עושה את הדבר הנכון". 

בהמשך שיתף ברגע שבו הוא גילה כי חברו נפל: "גיליתי את זה באינסטגרם, ושנייה אחרי כבר קיבלתי הודעות של חברים משותפים. זה היה כמעט במקביל. כשהגעתי לשבעה, אחותו מיכל שאלה אותי 'איך גילית?'. כשאמרתי לה שזה קרה באינסטגרם היא התנצלה, ואמרתי 'איזו רגישות ואיזה לב שברגע שהכי קשה שהיא חוותה אי פעם, היא מצליחה לראות אותי ואת הכאב שלי, שהוא קטן לעומת הכאב שהיא חווה'. זה ריגש אותי נורא".

13/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שאולי גרינגליק ז"ל
שאולי גרינגליק ז"ל  |  צילום: 'קשת 12'
Paris